Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, potrzebuję ulokować 350k w jakieś bezpieczne miejsce, ot co by nie traciły aż tak bardzo na wartości. Nie chcę poświęcać czasu na przekładanie kasy między lokatami/kontami w różnych bankach na nowe środki, więc pomyślałem że wrzucę je po prostu w obligacje. Chciałbym wrzucić jedną połowę na opcję, w której by leżały rok/dwa/trzy i bym ich nie dotykał, a drugą na coś z kapitalizacją miesięczną (tak, żebym bez obawy mógł wziąć środki i nie być na nich stratnych jakbym potrzebował za pół roku się do nich dokopać).

Myślicie że ma to sens? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Które z obecnych opcji obligacji najlepiej wpisują się pod takie warianty?

#lokaty #obligacje #oszczedzanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim no to na 10 letnie EDO, nie tracisz wtedy tyle na podatku belki co przy 4 letnich. nie pokonają inflacji ale też są odpowiednio bezpieczne żeby przechomikować kasę na parę lat jako żelazne rezerwy
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @swango OK, a co w przypadku drugiej połowy, którą chce ulokować na krótszy termin? Z tego co rozumiem to kapitalizacja EDO jest coroczna, więc w razie sprzedaży krócej niż rok dostanę dokładnie tyle samo kasy, co włożyłem. Nie wychodzi lepiej włożenie drugiej części w jakieś z miesięczną kapitalizacją, która mimo ceny za wykup i tak wyjdzie na mały plus?

  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim zależy, jak chcesz to możesz wrzucić coś w roczne albo dwuletnie ale one nie mają kapitalizacji odsetek tylko wypłatę odsetek co miesiąc. Więc musisz wypłaty reinwestować manualnie
  • Odpowiedz
@KontoDoDzialanTaktycznych nie da się przy EDO wyciągnąć mniej wynosi wkład początkowy. To co piszesz to nie żadne 10gr, tylko 2zł opłaty za wcześniejszy wykup od każdej jednej obligacji (czyli od 100zł). Nigdy jednak nie bedzie to więcej niż odsetki, jeżeli dopiero masz 10gr "zysku" to tyle stracisz
  • Odpowiedz