Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, potrzebuję ulokować 350k w jakieś bezpieczne miejsce, ot co by nie traciły aż tak bardzo na wartości. Nie chcę poświęcać czasu na przekładanie kasy między lokatami/kontami w różnych bankach na nowe środki, więc pomyślałem że wrzucę je po prostu w obligacje. Chciałbym wrzucić jedną połowę na opcję, w której by leżały rok/dwa/trzy i bym ich nie dotykał, a drugą na coś z kapitalizacją miesięczną (tak, żebym bez obawy mógł wziąć środki i nie być na nich stratnych jakbym potrzebował za pół roku się do nich dokopać).

Myślicie że ma to sens? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Które z obecnych opcji obligacji najlepiej wpisują się pod takie warianty?

#lokaty #obligacje #oszczedzanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim no to na 10 letnie EDO, nie tracisz wtedy tyle na podatku belki co przy 4 letnich. nie pokonają inflacji ale też są odpowiednio bezpieczne żeby przechomikować kasę na parę lat jako żelazne rezerwy
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @swango OK, a co w przypadku drugiej połowy, którą chce ulokować na krótszy termin? Z tego co rozumiem to kapitalizacja EDO jest coroczna, więc w razie sprzedaży krócej niż rok dostanę dokładnie tyle samo kasy, co włożyłem. Nie wychodzi lepiej włożenie drugiej części w jakieś z miesięczną kapitalizacją, która mimo ceny za wykup i tak wyjdzie na mały plus?

@mirko_anonim zależy, jak chcesz to możesz wrzucić coś w roczne albo dwuletnie ale one nie mają kapitalizacji odsetek tylko wypłatę odsetek co miesiąc. Więc musisz wypłaty reinwestować manualnie