Wpis z mikrobloga

#pc #komputery
Mirki moja karta graficzna ma tylko jedno gniazdo na monitor, konkretnie jedno DVI i nic więcej. Potrzebuję podpiąć drugi monitor, czy taki rozgałęźnik rozwiąże temat i windows wykryje 2 niezależne monitory? Jest jakiś sposób aby bez zmiany karty graficznejpodpiąć 2 monitory? Płyta główna też ma wyjście DVI ale po podpięciu do niej nic się nie dzieje. Karta jaką posiadam to NVIDIA GTX 1060 3GB
ZiobroZaskoczenia - #pc #komputery
Mirki moja karta graficzna ma tylko jedno gniazdo ...

źródło: errte43

Pobierz
  • 13
konkretnie jedno DVI i nic więcej.


@ZiobroZaskoczenia: to jakaś karta do kopania. bo nawet LP miały choćby displayport oprócz dvi? TO co na zdjęciu to jest przejściówka z kabla DVI tylko kompletnie inny wynalazek, tam faktycznie szło 2 monitory tym przesłać, ale nie ciśniesz tej wtyczki w gniazdo dvi chyba że młotkiem.
Zostaje włączyć kartę graficzną w procesorze jak masz i podłączyć do płyty głownej.
@ZiobroZaskoczenia pomyśl logicznie jak taki kabel jest skonstruowany. Wszystkie piny są ze sobą zwarte w 3 miejscach więc nie ma opcji żeby karta wysyłała co innego na jeden monitor i co innego na drugi (musiałby powstać protokół adresujący do którego monitora idą dane i wtedy ten niewłaściwy powinien je ignorować). U mnie zadziałała przejściówka USBC-VGA, więc jeden monitor jest po VDI-HDMI a drugi z tego USBC.
@ZiobroZaskoczenia: to tak nie działa. płyta ma wejście hdmi które pozwala wykorzystać zintegrowaną grafikę która jest lub nie jest w procesorze. jeśli masz procka bez integry to nie będzie działać
pomyśl logicznie jak taki kabel jest skonstruowany. Wszystkie piny są ze sobą zwarte w 3 miejscach


@not_found: nie koniecznie, w dvi jest już trochę zapomniany standard. Z racji problemów z szybką transmisją, jak opracowywali DVI to wymyślili standard dual-dvi. W gnieździe są 2 komplety szyn danych, można z tego wyciągnąć obraz na 2 monitory 1920x1200x60Hz, przy odpowiedniej konstrukcji takiego rozgałęźnika można by puścić obraz na 2 monitory, tylko pewnie żaden sterownik
@wypokowy_expert: @HaPPe

Ok trochę się wyjaśniło XD
No jestem debilem komputerowym, ja tylko do pracy używam. Okazało się że karta ma zaślepki pod którymi są gniazda DisplayPort i HDMI XDDDDDD
Ale jak już spytałem to na przyszłość może ktoś odpowie, co mam jeszcze włączyć żeby działało mi wejście z płyty głównej DVI
screen wyżej, procesor posiada HD Graphics 530.