Wpis z mikrobloga

Cześć, mam takie pytanie. Podczas grania zauważyłem czasami minimalne spadki fps. Sprawdziłem taktowanie procesora i zauważyłem że po jakimś czasie z 4,3Ghz spada do 2,7Ghz. Co by oznaczało że się grzeje. Jeżeli chodzi o temperatury procesora i karty graficznej, to nie przekraczają 75 stopni (jest to maksymalna temperatura). Zrobiłem undervolting ale to też nie pomogło. Może to jest normalne że czasami procek tak zwalnia? Używam laptopa Acer nitro 5 rtx2060 z i7 10750H. Dodam też że wymieniałem paste oraz go czyściłem. #komputery #laptopy #informatyka #gry #acer #elektronika
Sicarioo - Cześć, mam takie pytanie. Podczas grania zauważyłem czasami minimalne spad...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Sicarioo: To raczej normalne, że przy mniej obciążających zadaniach procek zbija swoje taktowanie. Odpal go pod pełnym obciążeniem przez jakiś czas i zobacz jak się zachowa
  • Odpowiedz
  • 0
@NoMercYYY Testowałem occt, na full tescie tzn cpu i gpu, zachował się tak samo, obniżył taktowanie. Najgorsze że jak obniża to jest wyczuwalny ten minimalny spadek fps. Jest świeży w tym temacie, stąd moje pytanie, czy taki spadek taktowania to norma. No i przy bardziej wymagających gra tak się dzieje. Przy mniej zazwyczaj trzyma te 4.2Ghz
  • Odpowiedz
  • 0
@NoMercYYY Noi jak urzeknie taktowanie do 2.7Ghz to i temperatury wtedy spadają. Może być tak, że np. dałem za mało pasty na któryś z komponentów? Lub coś jest uszkodzone?
  • Odpowiedz
@Sicarioo: Ewentualnie możesz sprawdzić czy nie masz w biose ustawionej opcji zbijania taktowania po przekroczeniu danej temperatury lub spróbuj ustawić w systemie tryb zasilania na najwyższą wydajność i zobacz jak wtedy się zachowa
  • Odpowiedz
@Sicarioo: Jest jeszcze opcja, że to płyta główna ma problem z trzymaniem odpowiednich napięć bo to sekcja zasilania odpowiada za ustalanie napięć. Jednak jeśli są to minimalne spadki fps to bym się tak nie przejmował bo taktowanie procesora skacze nawet przy przeglądaniu internetu
  • Odpowiedz
@Sicarioo: Odpal hwinfo i zrób log takiej sesji grania czy innego tasku który generuje duże obciążenie, wrzuć linka i będziemy patrzeć co tam się sypie, 75 stopni to dużo za nisko na zbijanie do 2,7
  • Odpowiedz
Jak wyłączyłem gierkę, taktowanie od razu poszło do góry.


@Sicarioo: normalne, gpu przestało grzać to kaganiec temperaturowy spadł i cpu boostuje wyżej
  • Odpowiedz