Wpis z mikrobloga

#banki #bankowosc #bankowoscelektroniczna

Cześć.

Posiadam konto osobiste w mBank. Kilka miesięcy temu założyłem również konto oszczędnościowe w ING (mieli promocyjne oprocentowanie na 3M oraz nie chcę trzymać całych oszczędności tylko w jednym banku).

Co miesiąc otrzymuję wypłatę na konto osobiste, około 7.3K wypłaty na UOP i około 5-6K (nadal mieszkam w akademiku, więc koszty życia są bardzo małe) z tego przelewam na konto oszczędnościowe.
Tytuł przelewu jest zawsze typu "Przelew części wypłaty za miesiąc X na konto oszczędnościowe".

Słyszałem, że banki zgłaszają do US podejrzane transakcje jak np. przelew na 15K euro jednorazowo lub, gdy kwoty są mniejsze, ale cykliczne i w sumie też dają dużą kwotę.

Zaraz po założeniu konta w ING przelałem tam 15k z konta w mBank, obecnie mam na tym koncie oszczędnościowym 31k.

Czy o ile przelewy te odbywają się tylko pomiędzy własnymi rachunkami to też w końcu mogą mnie zgłosić do US?
  • 6
  • Odpowiedz
@Programista_0k: nie rób aż takiej paranoi.

A jak już lekko obsrana zbroja - masz wyciągi z obu kont? Drukuj i archiwizuj papierowo dla pewności. Skoro na ror wpływa Ci wypłata i z niej dalej leci to do ing to nic Ci nikt nie zrobi.
  • Odpowiedz