Wpis z mikrobloga

@SamVimes: Większość tych mini szklarenek i mini tuneli to badziewia na 1-2 sezony, szczególnie te tunele gdzie dodają gotową folię. Chcesz ,żeby to dłużej wytrzymało to kup/zrób stelaż i naciągnij na to prawdziwą folię tunelową.
@SamVimes: Na początek kup coś najtańszego i sprawdź czy ci się nie znudzi. Dalsza sąsiadka kupiła sobie taki solidny namiot 3x6 metrów. Nasadziła pomidorów, ogórków i innych warzyw. Zapału starczyło jej na pół sezonu. Podlewanie, wietrzenie, podwiązywanie, uszczykiwanie. Pracowała na zmiany i czasem zapomniała podlać, czasem zapomniała przewietrzyć w duże upały. Jak przed zimą ściągnęła folię to na kolejną wiosnę już jej nie zakładała tylko komuś sprezentowała ten foliak.
@SamVimes ja mam szklarnie 3x6m poliwęglan komorowy 4mm i jestem bardzo zadowolona. Bez problemu przetrwała 2 sezony i posłuży jeszcze trochę. Na wiosnę ją tylko umyłam mydłem potasowym i wszystko gra. Szklarnia jest półokrągła. Łuki były przywiezione w całości (są spawane) trzeba tylko poszczególne łuki połączyć.

Miałam w tym samym czasie kupiony też mały foliak na ogórki. Folię na zimę ściągnęłam, ale i tak całość po 2 sezonach rwała się w rękach.
@SamVimes: szklarnia 2x3 to badziew, miejsca jest tam tyle by posiać coś do kiełkowania, a potem przesadzić na pole. Najlepiej brać tunel 3x6m
Ja mam foliowy 3x6m foliowy. Folia wytrzymała 5 lat, ale już była w gorszym stanie, 4 lata spokojnie, 5 roku na siłę po sklejeniu tu i tam taśmą. Folia 300 zł i sieję dalej. Tunel kosztował 900 zł, teraz to już 1200 zł, ale kosztowo to bardziej się
@Milijka: ja mam foliowy, nie zdejmowałem folii na zimę, a w 5 roku posklejałem folię taśmą bo się przetarła w paru miejscach. Pisali, że 4 lata przetrwa i się sprawdziło.
@Qullion: Miałeś może taką typową folię tunelową - te maja dobre opinie ale trzeba więcej się wysilić przy napięciu takiej folii.
Ja miałam gotowy foliaczek taki zielony z gotowymi okienkami i zwijanymi drzwiami i takie zdecydowanie odradzam
@Milijka: no tak, zakopana do tego w ziemi, bez okienek tylko same drzwi. Specjalnie tu się nie trzeba wysilać, ale napiąć trzeba.
Jedyny problem takie tunelu to wiatr, czasami trzeba zrobić jakieś podpory.
@SamVimes ja mam z etl.

Bardzo dobre opinie, jeśli nie rewelacyjne, mają szklarnie evex ale te są już droższe.

Ja kupowałam szklarnie przed bumem i inflacją i było wyraźnie taniej. Mam zamontowane 2 dodatkowe okna boczne z siłownikami do otwierania. I tu jest jeden minus przy ulewach przez szparę w oknie bocznym kapie woda i akurat pomidor rosnący bezpośrednio pod nim złapał grzyba. W przyszłym roku bezpośrednio pod oknami posadzę papryki.