Wpis z mikrobloga

Zaraz mnie szlag trafi z tym garażem, a raczej jego bramą

Ta k..wa je..na sterownik proxima SB

Najpierw problem taki, że step by step nie działa. Tzn działa ale ten STOP jest konieczny po każdym kroku. Otwieram garaż całkiem, muszę i tak dać stop, by potem zadziałało zamykanie, i odwrotnie

Ustawiam czas otwarcia prawidłowo to wtedy otwiera się do połowy i muszę nacisnąć znowu by się otworzył całkiem, TO SAMO przy zamykaniu, ale za to wtedy SbS działa dobrze xD

Ustawiam funkcję furtki na taką samą jak otwierania to SbS przestaje działać j/w

Wczoraj uznała że się #!$%@?, ELO, od dzisiaj masz garaż na korbke. Przy zamykaniu. Uznałem ok, może sie przegrzało, nie dzisiaj nadal było na korbke. No to zresetowałem sterownik, jest, RZYJE, ale znowu SbS się zesrał. Już nie mam siły i zamawiam chyba Nice, bo z tym nigdy nie miałem problemu.

A w ogóle to czy zna ktoś jakiś przekaźnik na wifi z obsługą #homeassistant który obsłuży do 1kW (chwilowe, do 30s)? Wszystkie #tuya itp obsługuje do 300 W. Tylko oczywiście bez pośrednictwa chinskiej chmury ;) Chodzi o to by odcinać bramę od zasilania gdy nie jest używana

#budownictwo #zalesie
  • 12
A w ogóle to czy zna ktoś jakiś przekaźnik na wifi z obsługą #homeassistant który obsłuży do 1kW


@assninja: Ja jestm elektryk a nie elektronik i dlatego patrze inaczej. Niekoniecznie "elegancko" ale praktycznie.

Po co Ci taki przekaznik? Wez pod uwage ze mozesz sterowac przekaznikiem ktory obsluzy 0,01kW... A bedzie sterowal prezkaznikiem co obsluzy 5kW :)
  • 0
@gorzki99: ja wiem, mogę sobie dać mikro przełącznik na samym sterowniku, tak że nie będzie dostawał sygnału, ale ja bym chciał całkowicie odciąć prąd od rolety. Hamulec zaciągnięty i nic tego nie otworzy. Może paranoja za bardzo? Obecnie mam normalny fizyczny wyłącznik, ale to upierdliwe

@mirekwirek o dzięki faktycznie sonoffy są fajne i niektóre nawet 3.5 kW. Nawet jest taki gdzie fizyczny przycisk (dzwonkowy) podłączę i to jest mega fajne
ale ja bym chciał całkowicie odciąć prąd od rolety. Hamulec zaciągnięty i nic tego nie otworzy. Może paranoja za bardzo? Obecnie mam normalny fizyczny wyłącznik, ale to upierdliwe


@assninja: Stycznik sterowany tym czym chcesz. Puszczasz prad przez stycznik i dopoki nie wysterujesz stycznika to nie masz pradu. A sa rozne styczniki. Sterowane napieciem od kilu V do nawet 230V. DC i AC.
  • 0
@Eustachy_goli_pachy: no homelinkiem zamykam obwód SbS proximy, ale sprawdzałem też normalnego pilota i to samo. Impuls niezależnie jak długo, robi się to samo, no dramat.

Obczaje właśnie suple bo widzę że się popularne robi, a homeassistant to dosyć niezły #!$%@?, jeszcze jak się wrzuci appdaemon, haos itp itp ..
Jak masz wifi i dostęp do 230v to moim zdaniem nie ma sensu pchać się w zigbee. Zigbee sprawdza się tam gdzie nie ma przewodów i potrzebny jest niski pobór prądu np. Czujnik otwarcia okien albo jakieś piry.
  • 0
a może to problem z automatem, może za krótko dostaje impuls?


@Eustachy_goli_pachy: wymieniłem centralkę, na nowej zupełnie innej firmy GURWA TO SAMO XD trzeba 2x klikać. Ich silnik+centralka do bramy przesuwnej tak nie ma

@mirekwirek R3 mini dual elegancko bangla, na supli obecnie ale nie jestem do niej przekonany i chyba wleci tasmota jednak, pomyśle. Dzięki za pomysł:) dodatkowo stary przełącznik fizyczny podłączyłem, do tego odpowiedni trigger w przeglądarce www w
assninja - >a może to problem z automatem, może za krótko dostaje impuls? 

@Eustachy...

źródło: b94

Pobierz