Wpis z mikrobloga

746 + 1 = 747

Tytuł: Podwodni myśliwi
Autor: Iain Ballantyne
Gatunek: historia
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788378186762
Tłumacz: Piotr Chojnacki, Katarzyna Bażyńska-Chojnacka
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 576
Jak marynarka wojenna Jej Królewskiej Mości przeciwko sowietom walczyła ( ͡° ͜ʖ ͡°).

W literaturze opisującej wojnę podwodną trudno spotkać coś poza działaniami U-boot waffe.
Na tę książkę trafiłem przypadkiem, bo co niby robiła Royal Navy, że napisano o tym 600 stron. A robiła całkiem dużo (choć 100 stron to przypisy i literatura :). Otóż od początku zimnej wojny Brytyjczycy byli zajęci pilnowaniem radzieckich okrętów płynących na Atlantyk. Do tego regularnie odwiedzali rejon półwyspu kolskiego choć to akurat bez zaproszenia gospodarzy.

Książka to nie tylko opis działań ale także ewolucja broni podwodnej i samej Royal Navy.
Dobrze opisano różnice między flotą nawodną i podwodną (np sposób szkolenia marynarzy a zwłaszcza dowódców różni się diametralnie, zobacz kurs Perisher). Ciekawe są też kontrasty między tym jak działają okręty klasyczne, atomowe SSN i atomowe z pociskami balistycznymi SSBN.

Bardzo brakowało mi plansz z porównaniem poszczególnych okrętów - budowa, sylwetka, osiągi. Jasne można znaleźć w internecie ale nie lubię odrywać się od lektury by coś sprawdzić.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #historiabookmeter
BBxx - 746 + 1 = 747

Tytuł: Podwodni myśliwi
Autor: Iain Ballantyne
Gatunek: histori...

źródło: 399932-352x500

Pobierz
  • 5
@BBxx kurde to jakiś biały kruk chyba ta książka xD wszędzie wyprzedana, poza jedną sztuką na alledrogo za 150 cbl. A Ty gdzie ją dostałeś? Chyba że w oryginale czytałeś
@BBxx nom i to za używane chyba, przesada ( ͡° ʖ̯ ͡°)na Amazon jest za $13 za nówkę no ale po angielsku :/ generalnie czytałem już książki po angielsku ale duuużo trudniej to idzie, niby znam język ale w literaturze zawsze dowala jakieś wysublimowane słowa i muszę się zastanawiać co autor miał na myśli XD no i po polsku jakoś przyjemniej mi się czyta. jakby jeszcze był eBook
via Wykop
  • 1
@kabalarz: wiele bibliotek udostępnia katalogi online, można przeszukiwać bez zakładania konta
bardzo polecam bo wszystkie książki które dodałem na bookmeter w tym roku są właśnie z biblioteki