Wpis z mikrobloga

Cześć. Warto kupić Wii w 2023? Nigdy nie miałem styczności z tą konsolą i chciałbym trochę nadrobić zaległości a kusi mnie strasznie cena gier bo tutaj gdzie mieszkam to gry na tą konsolę są po prostu tanieee w porównainu z PL. Na co głownie zwracać uwagę przy zakupie?, no i słyszałem że nunchak jest obowiązkowy a jak z sensor barem jest on konieczny by grać w te gry ?
#nintendo #wii
  • 10
@adammonster:
- nie bierz wii mini
- jak zależy ci na kompatybilności z game cube to szukaj modelu z gniazdami na kontrolery do gc (nie są rzadkie, ale na rynku są też nowsze modele z których kompatybilność wycieli)
- sensor bar jest obligatoryjny. To jest dosłownie część zestawu konsoli. Bez niego nie będziesz w stanie nawigować ani po menu nintendo wii ani po menu większości gier. Z plusów to na szczęście
Kryspin013 - @adammonster: 
- nie bierz wii mini  
- jak zależy ci na kompatybilności...

źródło: wiiRemotePlusIdentify

Pobierz
- najlepiej poszukaj sobie od razu konsoli z wiilotami z wbudowanym motion plus (pic rel)


@Kryspin013: trzeba tylko nadmienić, że z wii motion plus są dwie dobre gry, z czego jedna ma już remake - skyward sword. druga to red steel 2.
@Kryspin013: trzeba tylko nadmienić, że z wii motion plus są dwie dobre gry, z czego jedna ma już remake - skyward sword. druga to red steel 2.


@inrzynier: jest jeszcze np wii sports resort. Do tego sporo gier z wii u to wykorzystuje np nintendoland (jakby op zastosował się do mojej polecajki by wii u ogarnąć).
sporo gier z wii u to wykorzystuje


@Kryspin013: dokładnie to sześć, a w nintendolandzie nie wszystkie minigierki go potrzebują (sprawdzałem). wymagany jest praktycznie do dwóch gier z wii u: wii sports club i mario sonic olympic 2014 sochi.
a w nintendolandzie nie wszystkie minigierki go potrzebują (sprawdzałem).


@inrzynier: nie wszystkie, ale niektóre go wymagają.

@inrzynier: jeśli patrzyłeś na wikipedię to tamta lista jest niekompletna. Rzuciło mi się w oczy, że nie ma tam dead space.

Co do motion plusa to i tak lepiej mieć niż nie mieć bo nowsza rewizja a ludzie jak sprzedają konsolę to i tak praktycznie w tej samej cenie z wiilotami z motion plus
od siebie bym polecił polowanie na wii u, zwłaszcza, że ta konsola będzie raczej tylko drożeć a obecnie jest dosyć tania.


@Kryspin013 Wii U odpada z racji że posiadam Switcha i większość portów z Wii U wydali na Switcha więc nie potrzebuje. Kiedyś przed zakupem Switcha nad tym myślałem ale szybko pomysł mi wypadł z głowy.
@Kryspin013 Wii U odpada z racji że posiadam Switcha i większość portów z Wii U wydali na Switcha więc nie potrzebuje. Kiedyś przed zakupem Switcha nad tym myślałem ale szybko pomysł mi wypadł z głowy.


@adammonster: wii u to była niezła opcja jak eshop był dostępny bo mimo tego, że sporo gier wyszło na switcha to spora część też nie wyszła a w sklepie miałeś dosyć tanio tytuły które fizycznie chodzą