Wpis z mikrobloga

Czy mógłby ktoś obeznany w #komputery mógłby polecić co za #laptop warto w obecnych czasach kupić?
Moje wymagania :
14"
Wytrzymała obudowa (aluminiowa?)
Do 4000 zł
Odpadają hp - bojkotuje firmę za ich praktyki z tuszami.

Pytania dodatkowe:
Jaka jest obecnie różnica między Intelem a AMD?
W jakim sklepie kupić a jakiego unikać? #xkom #morele #mediaexpert #komputronik ?
Czy ceny po sylwestrze spadną? czy już nie ma takich akcji jak kiedyś ?

Myślałem nad
ASUS ZenBook 14 UM425QA R5-5600H/16GB/512/Win11
Ale tego wszystkiego jest tyle, że laikowi jak mi juz zaczyna to wszystko wyglądać zlewać...
  • 11
  • Odpowiedz
@T__J: przy wyborze laptopa musisz odpowiedzieć na kilka pytań
- jak bardzo jesteś mobilny
- jak bardzo wygląd jest ważny
- czy potrzebujesz karty graficznej
- czy wyświetlacz jest bardzo ważny, czy raczej traktujesz laptopa jako przenośną stację roboczą podpinaną głównie do monitorów
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nocny-mirek tak robiłem. Ale nie wiem czy warto dopłacić np 1000zl żeby zamiast ryzena 5 mieć ryzena 7 w laptopie do netflixa, YouTube i Worda
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rad-X
laptop będzie przeważnie trzymany na kolanach.
Z wyglądu to: żeby ekran był możliwie duży w stosunku do obudowy
Chyba nie potrzebuje karty graficznej. Zastosowanie to Netflix, YouTube, Word i Zalando xD
Nie będzie podpinany do dodatkowych monitorów. Chyba że do telewizora żeby obejrzeć jakiś film.
  • Odpowiedz
@T__J:
1. mobilność to mi chodziło o to że zabierasz go do plecaka jeździsz po mieście i losowo go otwierasz. Bo niektóre laptopy nigdy nie opuszczają mieszkania, dlatego waga nie ma dla nich wielkiego znaczenia
4. chodziło o jakość wyświetlacza jaką oczekujesz. Bo np ładny wyświetlacz 4k może być dla niektórych zbędnych jeżeli nigdy nie otwierają laptopa do pracy.
Czyli w skrócie, czy będziesz głównie używał wyświetlacz urządzenia i zależy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rad-X
1. Raczej użytkowanie domowe. Bez wycieczek na miasto ;)
2. Nie potrzeba 4k. Po prostu szukam czegoś dobrego w moim budżecie.

A w internecie coraz ciężej znaleźć jakieś wartościowe materiały porównujące jednostki bo:
Za szybko się te informacje
  • Odpowiedz
1. Raczej użytkowanie domowe. Bez wycieczek na miasto ;)


@T__J: I serio chcesz się męczyć na 14 calach? W sensie, piszę to na 13 calowym ThinkPadzie no ale...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@L3gion ja mam pc więc to nie ja się będę męczył. Taka będzie specyfika użytkowania, że to będzie dobra wielkość komputera...
  • Odpowiedz