Wpis z mikrobloga

  • 1
@PolskaPrawicaLubiWCzoko Kierunek Koreański już od dawna był brany pod uwagę nawet za PO tylko że wojna na Ukrainie to max przyspieszyła i sam widzisz K2 K9 Chunmoo FA50 na szybko. Kwestia offsetu jest taka że na małą liczbę nikt ci nie da offsetu w kraju i tak szczerze Korea jak i my stoimy twardo przy swoim.
  • Odpowiedz
@Olek3366: "W ramach umowy ramowej, która została podpisana zamówimy 1000 czołgów K2, zamówimy ponad 600 armatohaubic K9, zamówimy także 3 eskadry samolotów FA-50" - czy to jest mało ? wiki podaje że stany mają 4000 abramsów, no to kurde 25% wydaje się całkiem sporą ilością
  • Odpowiedz
@s-a-m: A ja jestem pewien, że nie pójdzie, no offense, ale PiS przez 8 lat nie powiedział nawet krzty prawdy i jedyną rzeczą jakiej możemy być pewni, to to że instaluje przygłupów - Pierwsze Leopardy jakie moglibyśmy dostać to chyba 2035-38 - prędzej kupimy abramsy.
  • Odpowiedz
  • 2
@s-a-m Leopardy teraz to strzał w kolana bo Niemcy są załadowane pod kurek. Węgry w 2018r zamówiły 44 Leo2a7 i dopiero w grudniu tego roku przyszedł pierwszy Leo2a7 a dostawy mają trać do 2025. No chyba że weźmiemy resztki Leo2a4 od Niemiec ale to już totalna trupiarnia xd
  • Odpowiedz
  • 1
@PolskaPrawicaLubiWCzoko W zbrojeniówkę nie ma co wgl mieszać polityki tylko kontynuować to wszystko. Już był Antek co anulował umowę na Caracale i co z tego wyszła chryja, w Rumunii nowy rząd anulował wieloletni kontrakt na okręty bo coś im się nie spodobało i wybrali inną formę xd
  • Odpowiedz
@s-a-m: a i owszem, ale jednak polityka PiSu patrząc przez 8 lat wygląda z grubsza tak: bierzemy wszystko, za ile żądacie pod warunkiem, że ktoś od nas na tym obliże łapę - w europie PiS nie miał czego szukać bo zaraz by wyciekło do mediów że kręcą wały
  • Odpowiedz
@PolskaPrawicaLubiWCzoko: Chłopie na ma czasu na dyskusje w tym temacie było zamówienie na naprawdę dobre czołgi K2 i armato haubice jeśli aktualny rząd nie dokończy tego i pójdzie w inną stronę np. leopard to czołgi zobaczymy może w 2030 oby to nie było za późno.
  • Odpowiedz
@Olek3366: Nie no ja Ci przyznaję rację - tylko, że przez 8 lat generalnie rządził naczelnik który ma dobrą chorobę psychiczną, i raczej nie spodziewam się niczego porządnego po nich i tyle, stąd moje subiektywne odczucie, że PiS znów coś spartolił - bo generalnie nic im nie wyszło przez prawie 10 lat, i bardzo chętnie odszczekam to co mówię - jeśli wyjdzie na to, że to jednak Donek z ferajną coś
  • Odpowiedz
  • 1
@PolskaPrawicaLubiWCzoko Można PiSu nie lubić czy nie trawić ale zrobili porządną robotę przy modernizacji armii chociażby Abramsy dwie najlepsze umowy gdzie Abramsy są serwisowane w Poznaniu wspólnie z Amerykanami. Przykre że umowy na nasze Leo2 nie wyszły tak fajnie i wszystko sami robimy przy Leo2 zobaczymy jak będzie z K2. I tak szczerze z kierunkiem Koreańskim zobaczymy w praniu jak to się potoczy bo już nowy MON chwali się kontraktami z Korei
  • Odpowiedz