Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie gry #victoria3
Jestem nowym graczem i coś nie mogę zrozumieć zasad wojska.
Konkretnie chodzi mi o bataliony poborowe. Mam politykę milicja narodowa czy jak to się tam zwie. Przypisuje bataliony poborowe do armii (obok batalionów zawodach), zarządzam mobilizację, wybucha wojna, nakazuje pobór, pojawiają się w prowincjach centra rekrutacyjne, które powoli zatrudniają pracowników. Ale bataliony poborowe bardzo słabo pojawiają się w w armii. I takie mam pytania:
1) po jakim czasie bataliony poborowe pojawią się w armii?
2) czy pojawia się ona nawet wtedy gdy już wyślę armie na front ?
3) czy rekrutacja odbywa się kosztem siły roboczej (tj. w prowincji w której pochodzą bataliony znikają pracownicy z fabryk, rolnictwa czy przemysłu)
4) starty podczas wojny są jakoś odliczane od ludności prowincji ??
5) czy jedyne różnice między batalionem zawodowym a poborowym to sposób powstania i brak kumulacji doświadczenia między wojnami ?

Mały sceenshoot:

Jak widać z niezrozumianego dla mnie powodu nawet zawodowy bataliony piechoty się nie zmobilizowały w pełni ("6+3") [żadne koszary nie budują się]
Poborowa kawaleria się zmobilizowała w zakresie 1 batalionu a w zakresie 2 nie ("1+2") a poborowa piechota w ogóle się nie zmobilizowała ("0+5") Dlaczego ??
FreeSheep - Mam pytanie odnośnie gry #victoria3
Jestem nowym graczem i coś nie mogę z...

źródło: 2023-12-27_141052

Pobierz
  • 7
@FreeSheep: Szybkość werbowania do koszar zależy od technologii (to wybierasz w koszarach). To czy zwerbuje się pełna jednostka, czy nie, zależy od tego czy jest wolna i zdolna do pracy populacja w danym regionie. Jedna jednostka zajmuje 1000 obywateli. Co do wojsk poborowych, na ekranie danej armii jest osobny przycisk do jej powołania. Do armii chyba można powoływać tylko obywateli z kultury, która nie jest dyskryminowana w danym kraju. Szybkość mobilizacji
Khorne_ - @FreeSheep: Szybkość werbowania do koszar zależy od technologii (to wybiera...

źródło: Screenshot_20231227_191045

Pobierz
@FreeSheep:
3. Tak, żołnierze brani są z puli pracowników.
4.Tak, jeśli gnie żołnierz to ktoś musi zająć jego miejsce w koszarach. Ranni są przenoszeni do puli osób na utrzymaniu (czyli nie mogącej pracować).
5.Armia zawodowa ma dodatkowe bonusy no i nie trzeba tak długo czekać na mobilizację. No i tutaj też zależy jaki masz model armii w prawach, gdzie np. armia profesjonalna pozwala na większą armię zawodową która ma bonusy, ale
  • 0
Co do wojsk poborowych, na ekranie danej armii jest osobny przycisk do jej powołania.


@Khorne_: Tyle że ja go użyłem, ale wojska poborowego nie widać. [poza tym 1 batalionem]
@FreeSheep:

Tyle że ja go użyłem, ale wojska poborowego nie widać. [poza tym 1 batalionem]

No szybko to to nie będzie. Może masz za małą populację w danym regionie. Szybkość rekrutacji (training rate) to jest też do wybrania technologia w koszarach/centrach poboru.

tylko ""Forced March" daje +25%

No i jeszcze "Truck transport" ale w sumie to tak tylko te dwie
Khorne_ - @FreeSheep: 
Tyle że ja go użyłem, ale wojska poborowego nie widać. [poza t...

źródło: Screenshot_20231227_191209

Pobierz
@FreeSheep: Możesz mieć od ostatniego bodajże patcha kilka bitew na froncie. Jeśli przeciwnik będzie miał np. 4 atakujących generałów, a Ty tylko 2 jest szansa, że będą bitwy gdzie wojska będą Ci się bronić bez generała.