Wpis z mikrobloga

przeglozona do podpisu = gotowa do podpisu. Jeśli prezydent kieruje do trybunału to nie jest przedłożona do podpisu. Taka jest obecna wykładnia tego przepisu.


@TurboDynamo: większej głupoty chyba nie widziałem. "Przedłożenie do podpisu" znaczy nic innego jak "dać do podpisania" a co zrobi prezydent nie ma znaczenia. Tam nie jest napisane "zatwierdzić" lub "podpisać" a "dać do podpisania" - czyli sejm i senat ustalą budżet. Prezydent może zrobić co mu się
większej głupoty chyba nie widziałem. "Przedłożenie do podpisu" znaczy nic innego jak "dać do podpisania" a co zrobi prezydent nie ma znaczenia.


@jagodowy_krol: to jest pańska opinia, wykładnia prawna jest inna. Nie pozdrawiam.
@TurboDynamo: jeśli do sądu lub urzędu mam złożyć wniosek w terminie 30 dni od... to ważne jest kiedy ten wniosek złożyłem czy kiedy został zatwierdzony?

Wykładnia prawa? To jest jedna z pierwszych tego typu sytuacji, wykładni prawa w tej kwestii nie ma. Są co najwyżej opinie.
@TurboDynamo: nie mogę spełnić twojej prośby. urzekło mnie, że próbujesz sobie to interpretować na chłopski rozum, ale pozostaw to do interpretacji sądom, do których być może sprawa trafi. To nie opinia publiczna wydaje wyrok, ale sąd. A powiem więcej, sąd w oparciu o prawo, o ustawy a nie na podstawie "wydaje się mi, że"