Wpis z mikrobloga

Pamięta ktoś pierwsze newsy przed wojną, która by świadczyła o potencjalnym zagrożeniu,
Ja teraz szukam bo pamiętam że czytałem o zapytaniach przez gminy (chyba) o wolne miejsca noclegowe, ma ktoś może artykuł jakiś albo pamięta?

#ukraina #wojna #rosja
  • 10
@pijmleko ja podejrzeń zacząłem nabierać przy chryi u nas na granicy. Potem kolejna lampka mi się zapaliła jak zobaczyłem że ruskie wojska otaczają praktycznie całą Ukrainę, trochę za duży to był rozmach jak na ćwiczenia. A jak Putin zażądał de facto wyrzucenia Europy Wschodniej z NATO to już byłem pewny że się zacznie.
@pijmleko kiedy na granicy masz 70k wojska, kiedy to wojsko buduje całe bazy i szpitale polowe oraz przywozi do nich krew, kiedy kraje ewakuują swoje ambasady, oraz kiedy na 3 dni przed ze stolicy wylatuje dużo prywatnych odrzutowców a jednocześnie politycy zapewniają że nic się nie stanie bo nie chcą paniki i blokad dróg. Wtedy masz pewność że jebnie, tak było na Ukrainie i te wszystkie informacje i wskazówki miały miejsce, polecam
@pijmleko było info o tym że zgromadzili spore zapasy krwi, która ma swój termin przydatności. Na podstawie tego można było wywnioskować kiedy mniej więcej spodziewać się ataku. W mediach cały czas uspokajano i padały zapewnienia że wojny nie będzie.
13 lutego był spory ruch na Ukraińskich lotniskach, prywatne samoloty oligarchów opuszczały Ukrainę.