Wpis z mikrobloga

@mozgen: Ktoś mi tu tłumaczył - dosyć słusznie - że Orlen to mimo wszystko znacząca spółka giełdowa i trzeba usunąć tam władze bez kontrowersji (takich jak w przypadku TVP). 6 lutego jest walne zgromadzenie akcjonariuszy Orlenu - a kto jest głównym akcjonariuszem nie muszę chyba przypominać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wtedy się zmieni władze.
  • Odpowiedz
@WaveCreator w jednym i drugim wypadku nie ma kontrowersji. W TVP 100% udziałów należy do Skarbu Państwa więc na walne nie trzeba czekać bo wszyscy zainteresowani czyli w tym przypadku sam minister kultury w nim uczestniczą. Orlen i inne spółki giełdowe to rozwodniony akcjonariat, więc na walne trzeba czekać mniej więcej 2 miesiące, aby była pewność że wszyscy zostali poinformowani.
  • Odpowiedz
@simon-king: przecież ona z TVP już kiedyś odchodziła do Orlenu i później wróciła, mi to wygląda na jakiś fejk, który robi kolejne okrążenie po bezmyślnym internecie
  • Odpowiedz
@Ignorantum: Niestety, ale PiS manipulując prawem w przypadku TVP mocno utrudnił jednoznaczne określenie co może, a czego nie może minister. Więc kontrowersje jak najbardziej są i PiS to wykorzystuje - przy czym osobiście przymknąłbym oko nawet gdyby Sienkiewicz poszedł tam z kijem bejsbolowym i połamał nogi Pereirze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WaveCreator @mozgen musicie też pamiętać że w listopadzie Morawiecki mianował na nową kadencję nowego prezesa KNF, który jest dość mocno nietykalny a do tego może blokować zmiany w kierownictwie spółek skarbu państwa
  • Odpowiedz
@WaveCreator wypowiadałem się w sprawie spółek handlowych bo w tym aspekcie się trochę orientuję, a takim trybem pojechał Sienkiewicz. Jesli chodzi o TVP i ustawy RMN i KRRiT + Trubunal Konstytucyjny, to już zostawiam prawnikom na wyższym levelu.
  • Odpowiedz
Orlen to mimo wszystko znacząca spółka giełdowa i trzeba usunąć tam władze bez kontrowersji (takich jak w przypadku TVP).


@WaveCreator: "sukces" Orlenu to przejmowanie spółek pod kontrolą i ponad nadmiarowe zyski. I inna pomoc państwa jak 0% VAT na paliwo. Gdyby komuś przyszło do głowy, że Obajtek super prezes XD
  • Odpowiedz
@N331: Nie chodzi o to czy sukces - chodzi o to, że to jedna z kolumn trzymających WIG20 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu nie można tam wjechać z buta, bo ucierpi cała giełda.
  • Odpowiedz