Wpis z mikrobloga

Tak wzięło mi się i nagrało taki krótki klip bo ze Streamable ciężko dłuższe. Jeden dłuższy nagrałem to za duży był. Myślę że dobrze pokazuje efekty EAX i dźwięk HRTF.

Z prawej słychać głosy z Baru, z lewej megafon, i można usłyszeć że ten czwarty stalker co się dosiadł jest tak na prawo jak go mniej więcej widać. No i że siedzi się w dużym hangarze to słychać pogłos.

#stalker #gry #pcmasterrace
  • 5
Zrobiłem drugą nagrywkę, oczywiście już za dużą na Streamable więc pociąłem ją na trzy części. Tu już jest przechadzka po Rostoku więc efekt dźwięku 3D jest lepiej odzwierciedlony.
@supra107: Szkoda że EAX i ogólnie technologie dźwiękowe w grach umarły, nawet z tych klipów i na głośnikach fajnie to pozycjonowanie brzmi. Sam na swoim retro pc z X-Fi, chwilę testowałem tylko UT2004 i Dooma 3, w Stalkera nigdy nie grałem, ale widzę ze może być fajna gierka do testów ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@motorbreath87: No niestety, można tu obwiniać chciwość Creative. Doprowadzili do bankructwa rywala w postaci Aureal, wykupili go, a następnie trzymali tą technologię za kratami poprzez patenty aby opychać swoje karty dźwiękowe, przez co musiałeś kupić ich sprzęt aby tego doświadczyć.

Potem Microsoft wydał Vistę, przepisał silnik dźwiękowy Windowsa tak że te karty Creative już nie działały poprawnie i na ogół cała technologia zdechła, pomimo tego że komputery doszły do takich poziomów
supra107 - @motorbreath87: No niestety, można tu obwiniać chciwość Creative. Doprowad...