Wpis z mikrobloga

Logika natalistów odc. 2137

Pytanie brzmiało. Czy w państwie ogarniętym wojna jest właściwym robić dzieci.

Nataliści słusznie odparli, że nie ale tak xD

Oczywiście w miejscu gdzie lecą bomby na głowę to nie ale już trochę dalej gdzie akurat nie ma działań wojennych to jak najbardziej.

Nasza natalistka użyła pojęcia "warunki do wychowania dziecka". No jasne jeśli przez te warunki uznajemy to aby dziecko przeżyło kilka/kilkanaście lat to jak najbardziej.

Ale już kwestią tego, że przyjdzie na świat w kraju zniszczonym przez wojnę, biednym, bez perspektyw, z koniecznością odbudowania go się nie zainteresuje

Ważne aby przeżyło i żyło w zniszczonym kraju lub poszło w kamasze jak się wojna przeciągnie...

Jescze ten tekst o "wyborze indywidualnym" noz się w kieszeni otwiera, wybór rodziców aby dziecko żyło w kraju zniszczonym wojna..

#antynatalizm
galek - Logika natalistów odc. 2137

Pytanie brzmiało. Czy w państwie ogarniętym wojn...

źródło: temp_file5448229264063858234

Pobierz
  • 32
@galek: pytanie brzmialo czy to dobry pomysl. Odpowiedz: nie. Dodałam tylko że w zachodniej Ukrainie moze byc na tyle spokojnie i bezpiecznie ze ktos sie tam na te dzieci decyduje bo uzna że warunki sa ok. Weź może pytaj o Jemen albo Gaze to dostaniesz odpowedzi takie jakie ci pasuja.
@galek: dla kogoś innego a nie dla mnie, bo w przeciwieństwie do ciebie jestem w stanie zaakceptowac i zrozumieć ze ktos ma inny oglad na taka sytuację, podejście, rozeznanie i nie chodzę w cudzych butach, wiec ja to nie ta druga osoba. Nie mam też żadnej potrzeby punktować jakas matkę z Równego że jej czyn jest niemoralny, bo to niczego nie zmienia. A co tobie daje uporczywe określanie kogoś niemoralnym wedle
@ciemnienie co ty piszesz za głupoty, sama napisałaś że dobry pomysł a teraz piszesz ze ty tak nie myślisz tylko może być ewentualnie dobry pomysł dla kogoś xD
@galek: jakby PL była wojna, nawet do linii Wisły, podczas gdy mieszkam w zachodniej części, to bym nie zakładała rodziny. To niby jak twierdzę że ok, w stosunku do siebie? I to jednoczesnie nie powoduje że będę wytykać niemoralność jakiejś randomowej Nataszy w ciąży, bo to nie jest moja sprawa. Czego ty tu jeszcze nie rozumiesz?
@ciemnienie nikt nie mówi o wytykaniu. Zakręciłaś się 5 razy dziewczyno.

Czyli ostatecznie rodzenie we Lwowie oceniasz wewnętrzne w swoim sumieniu jako moralnie negatywne