Wpis z mikrobloga

#wykopaka #pokapake Witam drogie Wykopki, wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku wszystkim.
W tym roku moim Mikołajem był @Pucha12 i to do tej pory moja najlepsza paczka jaką dostałem. Ale do rzeczy.
Interesuje się coachingiem, kryminologia, psychologią, otrzymałem 2 książki których nie posiadam. Jeszcze nie zagłębiałem się, ale właśnie w tematyce walki ze słomianym zapałem, a druga to o tym co powoduje że człowiek staje się potworem.
Gra na switcha RPG, w którą nie grałem, ale w tematyce która mnie interesuje.
Kakao nie rafinowane ceremonialne :) na cięższe czasy w życiu i doła emocjonalnego jak znalazł.
Ręcznie napisany list w pięknej kopercie, to się ceni, bo wydrukować każdy potrafi.
Sos Tabasco skorpion i nieco ostrych przekąsek, bo słodyczy to ja tak nie bardzo ale ostre rzeczy jak najbardziej.
Paczka została wypełniona zaś czymś co skradło moje serce, płytki PCB z układami procesorami dsp fpga, przetwornicami dc-dc. Interesuje się elektronika, a obecnie pracuję nad pewnym robotem. Zauważyłem że płytki zawierają Xilinx serii XC4013E. Który po odpowiednim wylutowaniu będę mógł użyć w nadchodzącym projekcie. Wartość tych układów z płytek jest daleko poza wartością pączki gold, choć jak ktoś ma dojście to tanio można to kupić na kilogramy. Jest to skupowane dla odzysku metali, natomiast każdy taki układ użyty ponownie, to mniejsze zanieczyszczenie środowiska, ponadto stare układy zawierają cynę ołowiową i są wytrzymalsze niż nowe, i tutaj nie ma możliwości że trafię na podróbkę jak z aliexpress. Jeszcze raz dziękuję #chwalesie
unitrax - #wykopaka #pokapake Witam drogie Wykopki, wesołych Świąt i szczęśliwego Now...

źródło: IMG-20231224-WA0002

Pobierz
  • 11
Interesuje się elektronika, a obecnie pracuję nad pewnym robotem. Zauważyłem że płytki zawierają Xilinx serii XC4013E. Który po odpowiednim wylutowaniu będę mógł użyć w nadchodzącym projekcie


@unitrax: co to za robot? Zdajesz sobie sprawę że użycie fpga hobbistycznie wniesie Ci poziom projektu na wyżyny skomplikowania? Masz z tym już jakieś doświadczenia?
  • 0
@japycz: Ja tego sam nie robię Tylko z takim elektronikiem dla którego reverse-engineering to chleb powszedni. Jest tam też kilka kamer AI, widzenie maszynowe, jakieś lidary ale to projekt, że tak powiem tajny XD
  • 0
@japycz: Na FPGA symulacja pewnej logiki która w normalnej wielkości byłaby bardzo duża/bardzo droga. potrzebujemy około 2000 dużych bloków FPGA do realizacji. Branża automotive
potrzebujemy około 2000 dużych bloków FPGA do realizacji.


@unitrax: nie ma czegoś takiego jak duzy blok fpga. Są CLB, FF, DSP itd....

że tak powiem tajny XD


@unitrax: cóż, w takim razie zostaje mi życzyć powodzenia przy realizacji : - )
  • 0
@japycz: mniejsza o teorie, Wiem co robię i co mi potrzeba i teoria jest zbędna xD. Nie gadasz z laikiem ale szczegółów nie podam i gadac o pracy poza nią mi się nie chce. Wesołych świąt