Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent #kredythipoteczny #mbank

Czy ktoś z Was ma kredyt 2 procent w mbanku, segment intensive? Chodzi mi o warunek 7tys wpływów miesięcznie.

Dostałem takie info od banku, pokrywa się to z regulaminem promocji:

"Pamiętaj, że musisz spełniać wszystkie kryteria segmentu Intensive w okresie 5 lat liczonym od dnia uruchomienia kredytu/pierwszej transzy kredytu, inaczej oprocentowanie Twojego kredytu zostanie podwyższone o 2pp. czyli do wysokości oprocentowania standardowego podanego w umowie kredytu.

Twoje kryteria, które musisz spełniać co miesiąc przez okres 5 lat, to między innymi:

-zapewnianie wpływów swojego wynagrodzenia na rachunek mKonto Intensive w mBanku w wysokości min. 7 000 zł"

Za długo już to analizuje pewnie, ale dalej mam wątpliwości co do tych 7k. Biorę kredyt na 20lat, pierwsze 10 lat to dwa pięcioletnie okresy z dopłatami.
Czy jeżeli np w ciągu tych pierwszych 5 lat będzie jakiś okres w którym nie będę miał takiego wpływu to automatycznie uniemożliwi mi to korzystanie z promocyjnego oprocentowania intensive i oznacz plus 2punkty procentowe do raty na pozostały okres czy nie przejmować się tym bo ta wyższa marża będzie tylko w tych miesiącach w których warunek nie zostanie spełniony?

Mam rezerwację u dewelopera do połowy stycznia więc trochę późno już na składanie nowych wniosków.

Z góry dzięki za pomoc
  • 4
Czy jeżeli np w ciągu tych pierwszych 5 lat będzie jakiś okres w którym nie będę miał takiego wpływu to automatycznie uniemożliwi mi to korzystanie z promocyjnego oprocentowania intensive i oznacz plus 2punkty procentowe do raty na pozostały okres czy nie przejmować się tym bo ta wyższa marża będzie tylko w tych miesiącach w których warunek nie zostanie spełniony?


@pan_mati: Oprocentowanie jest podnoszone na cały pozostały okres kredytowania. Po spełnieniu warunków
  • 1
@marcpol dzięki, czyli podsumowując interesuje mnie tylko pierwsze 5 lat, jeżeli np po 3 latach nie spełnie warunków przez kilka miesięcy bank podnosi mi oprocentowanie, a po ponownym spełnieniu warunków(chyba 3 kolejne msc według regulaminu) składam wniosek o powrót do warunków promocyjnych?