Wpis z mikrobloga

Przemyślenia odnośnie TVP:
-rozumiem wybór Marka Czyża, dzisiaj nie da się znaleźć dziennikarza bezstronnego, jednocześnie z uznanym nazwiskiem. Można mu wiele zarzucać, ale jest postacią która zasiadała jako prezes radia Zet, alternatywy w stylu Rymanowskiego są zatrudnione np w Polsacie, lepszy o wiele ruch w każdym bądź razie niż powrót na start Kraśki,
-rozumiem format pierwszych wiadomości, gdzie chcieli pokazać siebie jako obiektywne, z przewagą puszczenia małego oczka do wyborcy PO (Janda),
-konstrukcja ulegnie niewątpliwie zmianie- produkcja pierwszego odcinka odbywała się zapewne na jakimś macbooku, w bocznym studiu, jakościowo jest wiele do poprawy jak tylko pisowcy odpuszczą,
-NIE ROZUMIEM ciągłego ogłaszania wszem i wobec końca propagandy i TVPiS. Wypuścili jeden półgodzinny odcinek dziennika i już wieszczą koniec. A co z TVP Info? Poczekajmy jak to będzie wyglądało, co jest bardzo kluczowe. Pamiętacie co się działo za czasów PiS. Zobaczymy co nowa władza zaoferuje - jakie programy, jacy goście, jacy eksperci, publicystyka, dyskusje, to będzie w pierwszej kolejności świadczyło o tym z jakim medium mamy obecnie do czynienia,
-średnio rozumiem zmiany personalne. Szefem Polskiego Radia został były rzecznik prasowy Sienkiewicza, co moim zdaniem tworzy trochę za bliską koneksję względem ministra kultury. Dyrektorem programowym TVP został Sławomir Zieliński, przyjaciel wielu polityków lewicy, naturalnie związany w przeszłości z PZPR. Zasłynął tym że w Stanie Wojennym prowadził Dziennik Telewizyjny, a w propagandę to on umie, bo np. jego pomysłem było aby nie nazywać Jana Pawła II "Ojcem Świętym" tylko "papieżem", a zamiast "pielgrzymka" używać słowa "wizyta". Dziadzia ma 68 lat, dla takich ludzi czas na emeryturę, a nie powrót do nowych, obiektywnych mediów.

Ciężko mi powiedzieć czy jest we mnie optymizm, czy może pesymizm. Raczej coś pomiędzy. Na dokładną ocenę niewątpliwie będę musiał poczekać. Widzę kilka plusów, ale też i pojawiają się minusy. Jak dostaną wszystkie narzędzia, i uruchomią ponownie kanał informacyjny to będzie można powoli zastanawiać się czy im wychodzi, czy też może nie. Na dzień dzisiejszy widzę to tak- Rakieta Apollo 11 dopiero odbiła się od ziemi, a Neil Armstrong już ogłasza że Ameryka zdobyła księżyc. Ja się cieszę najbardziej z jednego- 2 tygodnie temu się zakwalifikowałem do 1 z 10, i raczej nie wywiozą póki co Sznuka na taczce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sejm #polityka #tvpis #tvpiscodzienny #tvp #media #niktniepytal #bekazlewactwa #bekazpisu
michalxd21 - Przemyślenia odnośnie TVP:
-rozumiem wybór Marka Czyża, dzisiaj nie da s...

źródło: obraz_2023-12-22_131824513

Pobierz
  • 8
@Skorvez_957_: no tasuje, ale znajdź jakiegoś dziennikarza który ma wyrobione nazwisko, nie jest jeszcze utożsamiany z totalnym koalicjantem obecnej władzy (jak Kraśko, Lis, Werner czy Olejnik), i jednocześnie nie jest powiązany z PiS. No nie ma takich, więc jak dla mnie i tak o wiele lepszy ruch niż postawienie na kogoś z nawiasu.
@michalxd21: no cóż, niezależnie od czasów ojcem świętym można być jedynie dla wiernych, więc tego rodzaju tytulatura jest właściwa jedynie w kościele, w publicznych mediach byłaby właśnie propagandą... trudno o bardziej informacyjnie poprawne słowo niż "papież".
@ksanthippe: tylko wtedy nikogo nie obchodziło by zachować się poprawnie informacyjnie. To były czasy stanu wojennego, chyba nikt nie powie że wtedy w telewizji nie pracowali propagandyści, tylko obiektywni informacyjnie dziennikarze?
@michalxd21: no widzisz, nie obchodziło, a zachowali się poprawnie informacyjnie. rozumiem, że jeśli ktoś, kogo uważasz za propagandzistę powie prawdę, to i tak będzie to propaganda? no spoko, tyle że nie.