Wpis z mikrobloga

Zaraz święta więc wszystkiego najlepszego dla każdego inwestora.

Pozwólcie, że zajmę wam 5 minut. Chyba najlepiej uczyć się na wyższych szkołach lub na czyiś błędach lub doświadczeniu.
Opowiem wam historię na temat akcji Renault. Akcje jest niesamowicie tania pod względem wartości księgowej i C/Z. Jednak jak widać na załączonym obrazku nie może się wybić. Analizowałem sam i czytałem opinie innych inwestorów na temat spółek motoryzacyjnych. Temat jest bardzo trudny, gdyż tych spółek jest na prawdę bardzo dużo i te akcje jak VW czy R nie wzrosną tak szybko. Tak w skrócie. Jeśli ktoś myśli, że one dadzą zarobić to się mocno myli.
Sam kupowałem chyba z 3 razy w tym roku te akcje i w pewnym momencie wysiadłem. Ta spółka leci góra, dół i na odwrót. Tą spółką nie da się grać - long term tylko na kółeczka. Dzień w dzień trzeba śledzić wykres.
Oczywiście, jak znasz jak grają na danej spółce to jest ci łatwiej na niej grać, nawet jeśli jest to taka trudna spółka.
Uważajcie, tylko tyle wam powiem, analiza wsteczna działa, patrzcie jak w przeszłości kurs akcji się zachowywał i tak grajcie pod nią.
Według jednej analizy VW czytałem, że będzie jeszcze raz dołek w okolicach 100 EUR więc, co się tyczy R tak samo - 33.8 EUR możliwe w grze.
Powodzenia, rok trudny pod względem gry na giełdzie. Dał trochę zarobić, nie dużo ale lepsze to niż nic.

Renault - RSI wykupiony, czerwone kropki na wykresie, zjazd do 0 lub niżej. VW - podobny układ. Co ciekawe większość akcji zrobiły zwyżki do 20% od listopada do grudnia. Nie przebiły kanału spadkowego lub wyszły lekko poza.

Jak widać WIG dał na prawdę ładnie zarobić nawet PZU i PKO. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Tak na przyszłość. Polska złotówka przy USDPLN po 5 zł - była wejściem zagranicy na polski rynek i trzeba to zapamiętać na przyszłość.

#gielda
makler___gieldowy - Zaraz święta więc wszystkiego najlepszego dla każdego inwestora. ...

źródło: Renault231222

Pobierz
  • 6
@makler___gieldowy:

Arcelor - tak samo, spółka na kółeczka na razie, bez większych szans wybicia. Wydawało się , że chcą zrobić odwrócenie dołka - jednak jak na razie sekwencja jak w 11.22 - dojazd do 26.23 EUR i możliwy test 23.80 EUR. Zobaczymy, RSI podobnie się zachowuje jak w 11.22 więc będzie co grać.

Nie kupujcie na chybił trafił, lepiej zawsze zrobić analizę wsteczną i dopiero czekać na swoją cenę. Można wiele
makler__gieldowy - @makler__gieldowy: 

Arcelor - tak samo, spółka na kółeczka na raz...

źródło: Arcelor231222

Pobierz
@makler___gieldowy: Tylko dodam, że po R i MT widać jedną rzecz - 1/3 - np. Wzrost trwa np. 3 tygodnie a spadek zazwyczaj trwa dłużej np. 9 tygodni gdy wykres ma charakter spadkowy. Zależy to oczywiście od danej akcji ale

MT - ma ten plus, że tutaj AT działa - był podwójny dołek w okolicach 20.40 EUR. To jest duży plus tej akcji.
@Potezny_PiSowski_Inwestor: polecam Ci poczytać Q News - to nie jest mój wymysł, na giełdzie trzeba mieć otwarty umysł, są osoby, który więcej widzą i wiedzą. Dużo analizowali WIG obecnie i wstecznie i wiele rzeczy im się pokryło.

Również p olecam Ci Ace Market - A. Stefaniak - on przewidział że WIG20 urośnie. Mówił to już w okolicach 11.22 - rok temu więc szacunek dla niego.
@makler___gieldowy: a ja przewidziałem dokładnie że urośnie KGN i RR...
A na mnie jednego jest jeszcze 1000osob które przewidziało coś innego
A jeszcze więcej które się pomysliło
AT jest bez sensu bo próbuje udowadniać zachowania w przyszłości na podstawie przeszłości
A giełda nie kieruje się przeszłością tylko działaniami obecnie przez osoby które kreują rynek które mają miliardy zaplecza i setki ludzi do analizy obecnej sytuacji w stosunku do prawa i psychologi