Wpis z mikrobloga

Murki, po 6 latach z klawiaturą mechaniczną (Razer Blackwidow) muszę zakupić nową , bo ta już nie zawsze łapie i niektóre LEDy się wypaliły.
I teraz szukając klawiatury skupiam się na membranowych (w pracy mam najtańszą za 40 zł, a pisze mi się lepiej niż na mechanicznej za 700 zł). Czy ktoś tak jeszcze miał, że z mechaników chciał przejść na membranowe?
#pcmasterrace #pytaniedoeksperta #klawiaturamechaniczna

Jaka klawiatura lepsza?

  • Mechaniczna 67.5% (27)
  • Membranowa (miałem mechaniczną) 12.5% (5)
  • Membranowa 10.0% (4)
  • Nie ma różnicy 10.0% (4)

Oddanych głosów: 40

  • 12
Zabawne w moim przypadku jest to, że moim ulubionym mechanikiem jest tani chinol na czerwonych swiczach i nadal mimo lat do niego wracam a na logitechu się zawiodłem, oprócz tego, że jest ładny to ja podziękuję za te dwukliki.
@muse: Ja codziennie używam DELL KB700 memberanowej i Corsaira Mechanicznej i nie jestem w stanie ci powiedzieć co jest lepsze.
W ogóle moim zdaniem tego nie da się porównać.

Mam też takiego zwykłego logitecha na membranie, ale moim zdaniem to się nie nadaje.

Do pisania dużej ilości tekstu taka niskoprofilowa klawiatura membranowa jest bardzo wygodna + bardzo cicha.
Ale np. do grania w gierki, to ja 100x bardziej wolę mechaniczną. Dla
@wonsztibijski: O, trafne spostrzeżenie. Na membranowej bardzo dawno nie grałem, więc może dlatego jej nie doceniam. Ale chyba i tak pójdę w membranową, bo mechaniczna kojarzy mi się z awaryjnością pojedynczych klawiszy, po jakimś czasie również nierówny skok klawiszy, co mega mnie irytowało. A w gry jeśli już gram, to głównie na padzie, więc myślę że mechaniczna nie jest mi już potrzebna. Czyszczenie mechanicznej też nie było dla mnie zbyt przyjemne