Wpis z mikrobloga

Czuję się niczym Jarosław Gowin, który głosował, ale się nie cieszył.

Zajebiście się cieszę z rezultatu, ale bardzo smuci mnie forma. Ja wiem, że z barbarzyńcami trzeba stosować barbarzyńskie metody, ale jednak w granicach prawa. Trzeba było to TVP zniszczyć, zakręcić kurek z hajsem, wywalić szefa RM, przekupić konfę do przełamania veta w sprawie zmianie ustawy - no cokolwiek, co miałoby jakieś podstawy prawne.

Największy mój zarzut w kierunku PiS-u to pogwałcenie demokracji. Podeptanie tego co budujemy w tym kraju od 89' roku. A tymczasem coraz bardziej obawiam się, że tak brudne zagrywki stały się standardem. Kto mi teraz zagwarantuje, że za 4 lata nie zobaczymy takiego samego cyrku w drugą stronę? I w innych sferach? Zgadzam się z tym, że po PiS należy posprzątać za wszelką cenę, ale jedną z rzeczy do sprzątnięcia jest praktyka sprawowania władzy.

A media publiczne trzeba uzdrowić lub sprywatyzować, bo będą stanowić pokusę dla każdej władzy. Przynajmniej tak sądziłem do tej pory, a teraz już chyba nie ma innego wyjścia niż prywatyzacja. Ta z kolei będzie ekstremalnie trudnym przedsięwzięciem, bo zrodzi się problem kapitału zagranicznego.

#sejm #tvpis #bekazpisu #tvp #polityka
Iudex - Czuję się niczym Jarosław Gowin, który głosował, ale się nie cieszył. 

Zajeb...

źródło: pobrane

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Iudex: ale z tego co rozumiem, to zarówno RMN, jak i ustawa były niekonstytucyjne, czyli nie obowiązywały. A obowiązuje KSH, który wziął za podstawę prawną Sienkiewicz.
  • Odpowiedz
@Iudex: Zgadzam się z tobą, ale niestety - nie było takiego rozwiązania.

Wywalenie szefa RM by było takim samym bezprawnym zagraniem i działo by się dokładnie to samo co teraz.
Odrzucenie weta? KO + TD + Lewica + Konfa nadal nie może tego zrobić - brakuje 10 posłów.
Zakręcenie kurka? Może, ale wiesz ile by to trwało? TVP po prostu zaczęło by spamować reklamami, zaczęło ograniczać liczbę kanałów, zwalniać pracowników, etc. tylko by przedłużyć swoją agonię jak najdłużej by się dało.
A o dogadaniu się z prezydentem nie ma co mówić, co jest oczywiste biorąc pod uwagę jaki stosunek wykazuje wobec sprawy Kamińskiego
  • Odpowiedz
ale jednak w granicach prawa


To czy to co zrobiono miesci się w granicach prawa to będą orzekać sądy. Zdaje się że zdania prawników są podzielone choć trudno chyba ocenić w jakich proporcjach.

wywalić szefa RM


@
  • Odpowiedz
ale z tego co rozumiem, to zarówno RMN, jak i ustawa były niekonstytucyjne


@OSH1980: Tak, ale żeby stwierdzić niekonstytucyjność potrzebny jest TK, opinia Twoja, moja czy innych polityków, posłów nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
  • 2
@#!$%@?: @OSH1980 @skdk @maniac777
Nie musicie mnie do niczego przekonywać. Ja po prostu podzielam taki głos jak tutaj:
https://wiadomosci.wp.pl/koniec-tvp-pis-bylo-zle-a-jest-jeszcze-gorzej-6975866540334048a

- Nie podoba mi się styl, w jakim to zostało przeprowadzone. Dlatego że jest to kolejny krok w kierunku eskalacji bezprawia w Polsce. Nie mam co do tego wątpliwości. Tak, jak PiS poluzowało reguły funkcjonowania państwa polskiego, tak obecny rząd dzisiaj zrobił
  • Odpowiedz
@Iudex najlepsze że to wszystko odbywa się zgodnie z prawem, a pisowcy nie rozumieją że instytucje które powołali są nieprawomocne. W chwili obecnej minister Sienkiewicz jest osobą w pełni decyzyjną xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PomidorovaLova Ale o nie prawomocności nie orzeka uchwała sejmowa, tylko pisowski TK. Dlatego dla nich tak ważny był wałek z TK, niemniej teraz trzeba się z ttm bujać.
  • Odpowiedz
Nie dało się inaczej? Tak trzeba było zrobić? Jest jakaś linia argumentacji prawnej?


@Iudex: Na stole były jeszcze następujące opcje:
1. Zmiana ustawy -> weto prezydenta -> FAIL
2. Poczekać 5 lat na wygaśnięcie kadencji RMN -> mamy pisowską tubę propagandową przez kolejne 5 lat.
3. Uznać wyrok TK z 2016 za wiążący, poczekać 5 lat na wygaśnięcie kadencji KRRIT i na podstawie wyroku powołać w myśl przepisów sprzed momentu gdy kompetencja KRRIT została bezprawnie przekazana RMN -> mamy pisowską tubę propagandową przez kolejne
  • Odpowiedz
@Iudex: już pomijając czy zrobili to legalnie czy nie to prywatyzacja nie jest żadnym rozwiązaniem, wyobraź sobie że telewizyjną jedynkę kupuje taki Solorz i robi propagandę pod konkretną partie za profity dla innych swoich biznesów, a za parę lat to on dyktuje kto wygra kolejne wybory. A gdyby chcieć zabezpieczyć się przed takim rozwiązaniem to znowu skomplikują prawo tak że sami nie będą w stanie powiedzieć czy coś jest legalne
  • Odpowiedz