Wpis z mikrobloga

@MxS89 czyli masz zasilanie na płycie 5VSB i jest zasilanie KBC.
Jak poprawnie podłączyłeś piny do obudowy i się nie włącza, to masz zwarcie na płycie lub grafice i zasilacz blokuję rozruch przez wbudowane OCP(Over Current Protection).
Jak masz zewnętrzną kart graficzną, to wyjmij ja i spróbuj odpalić kompa.
Jak się uda, to grafa padła.
BIOS tutaj nie ma żadnego wpływu na uruchomienie kompa i jego reset nic nie da.
@Horvath: Ja sporo PC w swoim życiu złożyłem nawet niedawno naprawiłem karcioche i złożyłem PC za grube tysiące ale teraz coś widocznie nie pykło i szukam przyczyny
Pewnie się nie miało antystatycznej opaski na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Horvath: Po co?
Nie powielaj kłamstw, wyładowanie antystatyczne nie ma na tyle siły, żeby spalić cokolwiek na MOBO, było to już wałkowanie nie raz nie 100 przez VBT, Liptona czy nawet Electric Boom, który wytwarzał wyładowania większe niż sam potrafisz swoim ciałem
@MxS89: No to lecisz od początku, ze wszystkim.

1. Procesor siedzi?
2. Chłodzenie na CPU siedzi?
3. Wtyczki od CPU wpięte, 24pin wpięty dobrze?
4. Kable od obudowy wpięte do płyty głównej? Żebys nie klikał przycisku a ten jest odłączony
5. Dobrze wpięte kable od obudowy? Spróbuj uruchomić go śrubokrętem na krótko na PWR

A potem lecisz zasilacz, jak modularny, to czy CPU wpięty do CPU etc
@MePix: Podłączenie legit wszystko siedzi dobrze teraz mam go w proszku i szukam przyczyny, zauważyłem nieznaczną cześć pasty na pinach od procka, może to jest przyczyna i procek powiedział papa. Nic szukam może znajdę
@MxS89: Jak pasta jest na pinach i wewnątrz socketu to i płyta mogła powiedzieć papa, sekcje zasilania wokół procka mogły się pożegnać.

Wyczyść wszystko, podłącz na nowo i spróbuj ponownie