Wpis z mikrobloga

Lekcja z historii o tym jakim Dudas jest hipokrytą.

Koalicja 15 października użyła tej samej ustawy i tego samego sposobu jak PiS w grudniu 2015 roku. Artykuł streszczający tamte wydarzenia poniżej:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1064916,media-publiczne-prawo-medialne-pis.html

Duda jest prezydentem od 6 sierpnia 2015 roku. Zatem gdzie był 31 grudnia 2015 roku z tym oświadczeniem? Gdzie był 13 grudnia 2016 roku, gdy zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją?

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/trybunal-konstytucyjny-mala-ustawa-medialna,105,0,2217577.html

#tvpis #tvp #sejm #duda
N331 - Lekcja z historii o tym jakim Dudas jest hipokrytą. 

Koalicja 15 października...

źródło: Dudas

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@N331: zwroc uwage ze wyslal tweeta jako Andrzej Duda a nie Prezydent. To jest wiadomosć od obywatela. Uważam, że on do nas mruga, ze Kaczyńśki mu kazał.

Nie zebym go jakos specjalnie usprawiedliwial, powinien byc rozliczony za to co robił, taka tylko luźna obserwacja.
  • Odpowiedz
@N331: No dobra, ale pisowcy jednak doprowadzili do uchwalenia ustawy o RMN, która obowiązuje do dziś. A obecny rząd olał RMN, i trochę nie czaję dlaczego twierdzą że wszystko odbyło się zgodnie z prawem
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@mkkud: to już inna historia. Kto wie jak to będzie rozwiązane. Ja chciałem tylko wykazać hipokryzje. Dalsze losy to zobaczymy. Na razie Tusk nie odniósł się do konkretów, a na iksie udzielił wymijającej odpowiedzi.
N331 - @mkkud: to już inna historia. Kto wie jak to będzie rozwiązane. Ja chciałem ty...

źródło: Tusk

Pobierz
  • Odpowiedz
@mkkud: No dobra, ale pisowcy jednak doprowadzili do uchwalenia ustawy o RMN, która obowiązuje do dziś. A obecny rząd olał RMN, i trochę nie czaję dlaczego twierdzą że wszystko odbyło się zgodnie z prawem

bo ta ustawa jest nieważna, to wałek
  • Odpowiedz
@mkkud Jeśli ustawa jest niekonstytucyjna, to należy ją zignorować. Nie może być tak, że PIS złamał konstytucję i teraz nie da się nic zrobić, bo mają prezydenta i TK po swojej stronie.

To samo tyczy się neo-krs i wielu innych spraw, które PIS popsuł przez łamanie prawa. W gruncie rzeczy oni wszyscy powinni siedzieć, a stan prawny instytucji publicznych powinien powrócić do trybu sprzed pisowskich zaborów.
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: Oczywiście. Ale nie należy łamać prawa, a powołanie się na prawo spółek handlowych w tym wypadku jest wg mnie złamaniem prawa, bo ustawa o RMN nadal obowiązuje i mówi o szczególnym przypadku spółki
  • Odpowiedz