Wpis z mikrobloga

Pytanko do posiadaczy karty zewnętrznej Sound BlasterX G6. Wczoraj stałem się jej posiadaczem, przesiadka z integry supreme fx s1220a. Karta gra super i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, szczególnie jakością dźwięku na słuchawkach (gry / muzyka), tutaj spore WOW.

Jedyne co mnie niepokoi to gałka głośności - tu właśnie pytanie do Was. Podczas powolnego jej obracania - "głaskania", głośność reaguje płynnie, wszystko spoko. Natomiast gdy przekręcę ją nieco szybciej to poziom głośności nie zmienia się prawie wcale lub robi to o np 2 punkty - przy obrocie o 1/4. Niezależnie czy prawo czy lewo, przy szybkim ruchu pokrętło nie rejestruje praktycznie ruchu.

Napiszcie proszę jak jest u Was, czy ten typ tak ma czy mój egzemplarz jest wadliwy :(
Karta jest zupełnie nowa, prosto z x-komu. Firmware najnowszy (na org. to samo), sterowniki też. Testowane na dwóch kompach z Win 10 oraz Win 11.
Dzięki za zainteresowanie :)

#pcmasterrace #komputery #kartamuzyczna #pytanie #audio
  • 10
  • Odpowiedz
@gizmodo: z tego co widzę to pokrętło jest schowane w bryle urządzenia żeby zapobiec jego uszkodzeniu no i pewnie po to żeby regulacja głośności tez nie była przypadkowa.
  • Odpowiedz