Wpis z mikrobloga

#narkotykizawszespoko

Jakim alkoholem zrobić ekstrakcje suszu CBD ?

Taki spozywczy jest w #!$%@? drogi a te z allegro mają dopisek skażone nie nadaje się do spożycia.

Alko mam zamiar odparować i tak ale nie wiem czy te skażone substancje wyparują bo nie wiem co to jest.

Ma ktoś jakas wiedzę na ten temat?
  • 4
@Wdermn
Ja zwykle używałem izopropanolu i było git, ale też miałem taką rozkminę.
Wydaje mi się, że taki etanol czysty do analizy powinien być bardzo dobry, bo raczej zawiera mniej syfu niż sklepowy spirytus.
Chyba muszą pisać, że jest nie do spożycia ze względu na akcyzę, ale na 100% pewności nie mam. Może jest jakiś powód żeby go nie spożywać...¯_(ツ)_/¯ On chyba nie jest wytwarzany na drodze zwykłej fermentacji, a jakoś inaczej
@mindrape: mam 2 kg suszu o małej zawartości kannaboidow a nie mam kasy żeby kupić 5 l spirytusu xD , myślisz że mógłbym np użyć 0.25 kg suszu w 1 l spirytusu potem odzielic susz od spirytusu i znowu wsypać następne 250 g i tak kilka razy powtórzyć proces ?
@Wdermn
Teoretycznie można by tak zrobić, jednak nie wiem ile kannabinoidów i innych związków można maksymalnie rozpuścić w danej ilości alkoholu żeby roztwór się całkowicie nie nasycił. Trzeba mieć też na uwadze, że przy każdym odcedzeniu będą jakieś straty ilości alko.
Ja też używałem takiej metody, ale nigdy przy tak dużych ilościach suszu.