Wpis z mikrobloga

#przegryw Z jednej strony po wykopie non stop latają ankiety co robisz w przypadku wojny z Rosją, a z drugiej połowa tego tagu oddała glos, że jest za Rosją. Mam rozumieć, że to wynika z chęci szybkiego zakończenia życia, czy po prostu oddam głos na Rosję w ramach heheszków;d?
  • 13
@Rimbolo bo mi się wydaje, że ludzie nie wierzą, że jakakolwiek wojna jest możliwa. Na tvn24 w komentarzach heheszki, że Rosją nic do nas nie ma I #!$%@? Banderystow. A ja uważam, że pokój nie jest dany nigdy na zawsze I dziwie sie, że z jednej strony ankiety non stop co zrobisz jak Rosją najedzie, a z drugiej az połowa osób oddała głos na Rosję.
@StanMarsh93: Prawdopodobieństwo wojny obiektywnie patrząc jest niskie. Putin ma skłonności do ryzykownych zachowań, ale jest różnica między ryzykiem takim jak wojna na Ukrainie, a ryzykiem wojny jądrowej. Która w przypadku pelnoskalowego starcia NATO-Rosja byłaby niebywale prawdopodobna ze względu na różnice potencjału między stronami - Rosja konwencjonalnie po prostu nie miałaby szans, a to tylko podbija ryzyko naciśnięcia czerwonego guzika. Nie chce mi się wierzyć, że w USA czy Rosji ktoś naprawdę
@Rimbolo Ja tez uważam, że ryzyko nie jest takie wielkie, ale mówi się o tym, że Trump nie będzie taki chętny do obrony Europy, były jakieś pomysły z wyjściem z NATO I wszyscy dobrze wiedzą, że dla USa najważniejszy jest Tajwan. I w przypadku, gdy USA bylyby bardziej obecne na froncie wschodnim tutaj mogłoby się coś wydarzyć? Może jakiś wjazd do Mołdawii? Dobicie Ukrainy po jakimś może rozejmie albo wjazd na kraje
@StanMarsh93: Nie wiem, mnie się wydaje, że żaden prezydent USA nie wyszedłby z NATO, to całkowicie zrujnowałoby wiarygodność tego państwa na dekady oraz pokazałoby USA jako słabego zawodnika, który przestraszył się poranionej Rosji i uciekł z podkulonym ogonem z NATO. Jaki można mieć w tym interes, to ja nie wiem.
@Rimbolo no ostatnio kongres lub senat coś debatował, czy miał tam uchwalić jakieś zabezpieczenie, aby prezydent nie wyszedł z NATO. Też mi się wydaje to kompletnie pozbawione sensu. właściwie ta organizacja mogłaby już ulec od razu rozwiązaniu, bo skoro nie działa to po #!$%@?.