Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@jmuhha nie no, trochę słabo eurobiznes wypada przy reszcie tego co wymieniłem, ale dzięki za sugestie. :) Myślę nad Puerto Rico, Agricola I ew. Zamki Burgundii ale zastanawiam się czy nie przesadzę z mechanika, bo sam nie miałem przyjemności ograć tych tytułów :P
@Tytys_Bomba: Jeśli radzą sobie z Terraformacją Marsa bez problemów, to poradzą sobie też z wymienionymi przez Ciebie grami.
Możesz też zerknąć na takie gry jak Everdell, Viticulture, Kaskadia, Szarlatani z pasikurowic. Albo z abstraktów, jak Splendor - Sagrada bądź Azul.
To wszystko są gry, w które można zagrać w 2, 3 i 4 osoby i poziomem zaawansowania są gdzieś pomiędzy Splendorem i Terraformacją Marsa. Jedne bliżej Splendoru (Sagrada), inne pośrodku (Kaskadia),
Wyprawa do El Dorado jest łatwa grą z elementami hand management. Osobiście każdemu polecam Hansa Teutonica - gra o stosunkowo prostej mechanice i zasadach, która oferuje ogromną głębię. Nie spotkałem się z tytułem który oferowałby tyle radości i emocji już po grze - człowiek wraca do domu i myśli o ostatniej rozgrywce.
Puerto Rico


@Tytys_Bomba: To jest tytuł, który działa od 3 osób dopiero.
Ja z rodzicami grałem w Speicherstadt - dziś sprzedawane w reedycji razem z dodatkiem (i taniej) jako Jorvik. To gra licytacyjna. Proste zasady i bardzo przyjemna.
Rodzice lubili też "Na sprzedaż" (szybkie i lekkie) oraz "Kolejka" w klimatach PRL.