Wpis z mikrobloga

Obejrzałem przed chwilą wywiad z Bosakiem w rmffm i to jest straszne jaki poziom manipulacji wyprawia ten dziennikarz.
Nie wklejam tego żeby zachwycać się Bosakiem tylko zwrócić uwagę co wyprawia ten dziennikarz.

Nie chciałbym żeby rozmawiać tak z żadnym politykiem czy Lewicy czy KO czy PSL czy Konfederacji czy Polski2050.

Mam wrażenie że dziennikarz zaprosił gościa tylko po to żeby móc do niego przykleić odpowiednie "opinie" które mają zostać w pamięci widza.

Strasznie smutne.
Równie dobrze można manipulować i wpychać słowa w usta polityków na temat "wiatraków" i dowolnie innej sprawy.

#sejm #polityka #rmffm #konfederacja #braun
Microbiusz - Obejrzałem przed chwilą wywiad z Bosakiem w rmffm i to jest straszne jak...
  • 11
  • Odpowiedz
Mam wrażenie że dziennikarz zaprosił gościa tylko po to żeby móc do niego przykleić odpowiednie "opinie" które mają zostać w pamięci widza.


@Microbiusz: No na tym polegają media głównego nurtu. Dużo spokoju uzyskasz, jak zaczniesz zakładać, że to wszystko to po prostu bezwstydna propaganda (oczywiście propaganda może być kierowana do ciebie i wtedy lepiej wchodzi, ale jak jesteś młodym chłopem z mniejszego ośrodka, to szansa, że obchodzisz kogokolwiek mającego hajs na
  • Odpowiedz
  • 1
@Janusz_Jubicz: to tylko smutne bardzo, bo jednak trafia do tak wielu ludzi. Tu TVP sieje propagandę, tam TVN, tu radio. Dotyczy to wielu partii, szkoda, często nawet najgorszy polityk najbardziej znienawidzonej partii może mieć ciekawą opinie, dobrze byłoby mieć okazje wysłuchać.
  • Odpowiedz
@Microbiusz: "Czemu miałbym szanować Bidena? To jest polityk lewicowy" XDD Taki wygląd konfederosjanów, widać jaką strategię obrali w kwestii Brauna, chyba te kilka lajków pod komentarzami na Twitterze ich przekonało że warto iść w zaparte.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zenek_: Mój wpis dotyczy manipulacji dziennikarza na przykładzie wywiadu z Bosakiem nie samej oceny wypowiedzi Bosaka. Dzięki jednak za pozostawienie komentarza pod moim wpisem.

Skoro już napisałeś, to jednak podziele się swoją opinią na temat twojego komentarza. To chyba dość normalne że polityk konserwatywny nie będzie fanem polityka lewicowego, podobnie jak polityk lewicowowy zapewne nie podziwia Margaret Thather czy Regana. Ta odpowiedź chyba nawet nie ma związku z Braunem, bo jaki?
  • Odpowiedz
Nie wklejam tego żeby zachwycać się Bosakiem tylko zwrócić uwagę co wyprawia ten dziennikarz.


@Microbiusz: To sa wlasnie takie typowe i prostackie manipulacje mediow. Nic tam nie powiedzial za co by go mozna pozwac, wiec formalnie jest ok, ale przekaz idzie jaki ma byc.
Wiele lat temu czytalem jakas ksiazke o podstawowych technikach manipulacji - taka prawie popnaukowa lektura ktorej tytulu za cholere nie umiem sobie przypomniec. I mimo, ze tam
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: Ja może nie mam takiej wiedzy jak klasyfikować różne typy manipulacji, ale trudno nie zauważyć jak po odpowiedzi polityka to dziennikarz redaguje podsumowanie które mówi całkiem co innego. Przerywa kiedy polityk chce sprostować albo używa projekcji mówiąc np. że niedługo Braun przyjdzie z piłą mechaniczną, tą ostatnią manipulacje akurat znam.

Jak przypomnisz sobie nazwę książki, to podeślij, może znajdzie się czas by się zapoznać.
  • Odpowiedz
@Microbiusz: Bawi mnie po prostu, że nie szanuje kogoś bo wyznaje inne poglądy. A co do wywiadu to faktycznie trochę średni, ale przynajmniej Bosak głośno wyraził swoje poglądy
  • Odpowiedz
  • 1
@BayzedMan: To dotyczyło tego że na tej stronie czyli panelu ZUS ta ukrainka może przeczytać o swoich "przywilejach" w swoim języku.

Przerwana wypowiedź właśnie tak miała wybrzmieć i niezręczna umiejętność wyprostowania tego przez polityka tak jak widać w tym momencie tak zostałą odebrana.

Z panelu zus można złożyć wniosek o wiele świadczeń dla ukrainców. 500+, zasiłek rodzinny, dofinansowanie za pobyt dziecka w żłobku i tak dalej. Ogólnie to tych świadczeń jest
  • Odpowiedz
@Microbiusz: Prowadzący kompletne dno, cały czas przeinaczał wypowiedzi. A potem sam w faktach na podstawie tej rozmowy streścił swoje tezy w sposób mocno subiektywny. Jabym go wrzucił na czarną listę
  • Odpowiedz