Wpis z mikrobloga

Może jest na sali lekarz to pomoże. Otóż dwa tygodnie zaczęło mnie swędzieć ciało. Po tygodniu takiego swędzenia pojawiły się czerwone, swędzące plamki (bez żadnych ropiejących wypustek) na klatce piersiowej oraz plecach, pojedyncze na nogach, twarz w ogóle. Byłem u rodzinnej i ona nie wie co to jest, dostałem leki na uczulenie ale nie przechodzi.
Pytanie, żeby przyśpieszyć proces diagnozy chciałbym zrobić sobie badania takie standardowe z krwi, bo zanim dostanę na nie skierowanie (o ile dostanę) to będą już święta. Jakie najlepiej wykonać?

#medycyna #lekarz #badanie
  • 12
@Zawarudo: często ospa wietrzna tak wygląda, jak będzie za jakiś czas półpasiec (zaczyna się silnym bólem w jakimś miejscu, później w tym miejscu wyjdą gródki) to to było, u mnie półpasiec wyskoczył rok temu, miesiąc po końcu ospy wietrznej
  • 0
@KollA: Ciekawe, bo za dzieciaka miałem ospę wietrzną, a półpaśca miałem jakoś na początku roku. Teraz plamki są po obu stronach ciała. Mam nawet te tabletki na ospę, Heviran całe opakowanie, zastanawiałem się czy nie wziąć.
@Zawarudo: Na wirusy nie ma lekarstw (te antywirusowe mają blisko do efektu placebo), natomiast można wzmocnić organizm, aby infekcje lżej przechodzić, to także oznacza zdrowiej.

Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji), nie wystarczy przeczytać kilka razy ulotkę i przeszukać Internet. Musisz jeszcze zrozumieć i przewidzieć możliwe potencjalne skutki uboczne, które mogą być daleko gorsze od potencjalnych efektów "leczenia". Zazwyczaj w diagnostyce istnieje inne naturalne
  • 1
@Wjolka: Miałem coś takiego na barku zanim się wszystko rozkręciło na dobre. Jest olbrzymia szansa, że to jest to. W takim razie poczekam jeszcze z badaniami, podzielę się tą informacją z rodzinną, ciekawe czy potwierdzi diagnozę. Dziękuję!
  • 1
@teslamodels Tak, byłem u rodzinnego, a ten dla pewności wysłał mnie do dermatologa, który w trzy sekundy ocenił, że jest to właśnie to o czym napisała @Wjolka. Nie dostałem żadnych leków, kazano mi poczekać, samo miało przejść. Wysypka zdążyła już praktycznie zniknąć, jeszcze jakieś pojedyńcze blade plamki są, ale to już końcówka. Dziękuję @Wjolka za bezbłędną diagnozę z samego opisu. Dobra z niej lekarka :)