Wpis z mikrobloga

Hej, zrobiłem taki plakat na temat ojcostwa, Tak wiem..drażliwy temat, który kuleje wśród 90% społeczeństwa.
Moja luźna interpretacja hasła "wygodnie i odpowiedzialnie", które przyświecało tegorocznemu konkursowi na plakat AMS.
Nic nie wygrałem. Sam nie wiem, czy ta grafika ma w ogóle jakiś sens? Czy raczej pogmatwałem przekaz i mój plakat budzi tylko reakcyjne wtf
InphireZone - Hej, zrobiłem taki plakat na temat ojcostwa, Tak wiem..drażliwy temat, ...

źródło: Odpowiedzialnie

Pobierz
  • 13
@InphireZone na pewno kreatywny i bardzo dobrze wykonany. Ale żeby w pełni załapać, co się dzieje na obrazku, potrzebowałem kilku dłuższych sekund, tak wiele jest szczegółów. Telefon to już w ogóle dostrzegłem na samym końcu, mało by brakowało, a zupełnie by mi umknął. A ludzie obok plakatu przechodzą w dwie sekundy i mało kiedy mają okazję przyjrzeć mu się bliżej, a co dopiero analizować przekaz.

Nie wiem też do końca, czy ten
@cutecatboy: Masz racje! To jest właśnie to, że samemu jest mi tak trudno ocenić własne wytwory. Jakbym ślepnął na to co robie xD Dzięki za cenne spostrzeżenia! Czy one wynikają z jakiejś Twojej praktyki w grafice? Czy to intuicyjna opinia?
Czy raczej pogmatwałem przekaz


@InphireZone: o to, to. Bez kontekstu nie miałabym pojęcia, co widzę. A z kontekstem i tak nie jestem pewna, czy to miał być ojciec-fotel (rozwiązuję rebus, chodzi o oparcie) otwierający dziecku świat i chroniący przed złym smartfonem, który schował za plecami (czy tam tyłkiem). Na konkurs rebusów fajne, ale nie sądzę, że o to chodziło AMS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Edit: i jeszcze
@Kj5s6f2dk7s54o: Tak, globus to świat, który ojciec pokazuje dziecku. Smartfon nie jest tutaj złem wcieloniym, tylko elementem życia ustawionym w odpowiedniej kolejności. Jejku nie! :D:D:D Przez sekunde nie pomyślałem o Ukrainie xD Kolory dobrałem na zasadzie potocznych skojarzeń. Niebieski-zaufanie, żółty-energia, raczej nie dziecięca toksyczność xD Jest tam też element różowy. Jejku....niedlugo tych kolorów nie będzie można używać bez konotacji politycznych. Bardziej gdzieś Ikea mi przez głowe przeleciałą w trakcie robienia tego
@InphireZone mi się podoba, skumałem sens w trzy sekundy. Niemniej zrabales sprawę że smartfonem. Zrobiłeś go / ekran / w takim samym kolorze jak koszulka ojca przez co zupełnie się zlewają i telefon a więc i cały przekaż plakatu, staje się niewidzialny.