Wpis z mikrobloga

na razie sporządziłem sobie taką "listę życzeń" są to książki które zainteresowały mnie po opisie lub zostały mi polecone, na razie chyba i tak będę kontynuował czytanie biblii ktoś z was czytał którąś z tych pozycji? jakieś zdanie na jej temat?
morgiel - na razie sporządziłem sobie taką "listę życzeń" są to książki które zainter...

źródło: jghyjgdjgdjg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@morgiel: takie listy to więcej złego niż dobrego, przez czytnik mam teraz kilkaset książek do czytania, ale to nie problem, chodzi o to że zaczynam po kilka/kilkanaście i potem muszę zaczynać od nowa, bo zapomniałem/mylą się wątki. Wprowadziłem zasadę 100 stron, jak nie załapie do 100 stron, to nie czytam dalej. Wiem że to ułomna zasada, czasem książki mają jeden zajebiście dobry rozdział, czasem kilka akapitów, ale niestety jest jak jest.
  • Odpowiedz
Tak tylko pytam, bo ja ostatnimi laty przeczytałem setki książek, i mam co do nich mieszane uczucia. Bo z jednej strony nauczyłem się pisać i wysławiać, a z drugiej zapoznawszy się z tym jak funkcjonuje świat -wpadłem w pewnego rodzaju marazm, nihilizm.

Warto też pamiętać o tym, że większość książek(szczególnie wydawanych we współczesnych czasach, gdzie każdy celebryta musi mieć książkę) to straszne lanie wody.


@Melancholijny_Czlek: AMEN BRACIE. Przez te książki(miedzy innymi),
  • Odpowiedz
@youngP ten Bukowski jest wgl warty zapoznania? Na podstawie jego "złotych" myśli co gdzie nie gdzie się rzucą w oczy sprawia wrażenie idioty któremu się wydaje, że ma coś do powiedzenia.
  • Odpowiedz
Steinbeck to w ogole ciekawy autor, chyba jeden z nielicznych ktory za kazdym razem pisze inną książke. Z tych co wypisales czytalem kilka i tak jak ktos pisal jak nie masz obycia z literatura piekna to bym sobie Prousta odpuscil na poczatek bo mozesz sie zrazic. Grzesiuka chyba lepiej zaczac od pierwszej czesci czyli "boso ale w ostrogach"
  • Odpowiedz
@D1STR0Y: Moim zdaniem Bukowski ma ciekawy styl i przynajmniej jedna ksiazke warto przeczytac. Nie robilbym z niego jakiegos mistrza jak niektorzy, z reszta on sam raczej sie za takiego nie uwazal
  • Odpowiedz
@morgiel: Czytałem mniej więcej połowę.
Nowy wspaniały świat olej, bo to najsłabsza książka z całej tej listy, momentami absurd i głupota wręcz wylewają się z tej książki.
Rodzina Borgiów była nudna jak jasna cholerą i chyba rzuciłem ją w połowie.

Najlepsza to Bracia Karamazow.

na przykład jakieś sci fi podobne do tego Zajdla albo coś podobnego do tego wehikułu czasu Wellsa xd


SF / fantastyka to klasycznie: Peter Watts (zwłaszcza Ślepowidzeneie)
  • Odpowiedz