Wpis z mikrobloga

@Adaslaw oczywiscie ze tak. Jesli masz zasobnik to obowiazkowe. Wiele kontrolerów/czujek pokojowych ma opcje włączenia automatycznej dezynfekcji. Btw: wszystko jest też kwestia jaką temp utrzymujesz w układzie cwu, jeśli mniej jak okolo 60 stopni to trzeba raz na jakis czas podgrzać do 70+, ja dodatkowo jak podgrzeje to przelewam wszystkie ujecia ta gorącą woda
  • 0
@xyzak: zatem mój piec nie ma czegoś takiego jak automatyczny program dezynfekcji. Za to z poziomu appki do pieca (na telefonie Android) mam pełny wpływ jak wygląda mój tygodniowy (7-dniowy) harmonogram działania pieca i z tego powodu zastanawiam się, czy któregoś dnia nie dodać właśnie cyklu wygrzewania zasobnika na wodę.

@xyz_xyz
Tak, mam zasobnik. Jak pisałem już wyżej, mój piec nie ma automatycznej dezynfekcji.
U mnie ustawiłem bardzo niską temperaturę w
@Adaslaw raz na miesiac jak mi sie przypomni. Glownie dezynfekuje sie zasobnik, wiec nie musisz grzać całej instalacji. Ja jak pisalem wcześniej jak juz nagrzeje to przepuszczam kranami itp ale nie jest to jakis must have. Tez trzymam 45-47 stopni jest to dla mnie optymalna temp
@Adaslaw: robię raz w tygodniu bo taki mam program automatyczny i nic nie muszę więcej z tym rzeźbić. W kontekście legionelli najistotniejszy w układzie jest zasobnik CWU. Jeżeli regularnie używasz innych punktów to nie ma sensu z nimi cudować.