Wpis z mikrobloga

Jakiś pomysł jakie dodać tagi, żeby ktoś polecił zbiórkę na którą warto wpłacać kasę? (Wszystkie, które próbuję wpisać, mają po 10 obserwujących, a to chyba trochę mało.)

Te wszystkie ze strony głównej pomagam.pl (zrzutce nie ufam) - to mi żal, bo wiszą na głównej, więc pewnie mnóstwo osób tam wpłaca.

(Nie chcę wpłacać na zwierzątka, bo tam wpłaca większość osób. Mam potrzebę przelać kasę gdzieś, gdzie to naprawdę pomoże, ale przy okazji nie ma takiego poruszenia, że cały Internet się składa.)

Btw. pomagacie jakoś? W jakieś kwocie w stosunku do zarobków (może być procentowo). Jeśli tak - dlaczego? Jeśli nie - dlaczego?

Ja czuję jakąś taką wewnętrzną potrzebę, bo żyję mi się dobrze. Nie jestem milionerką, ani nie zarabiam niewiadomo ile, a mimo wszystko czuję jaki wewnętrzny przymus (a nawet wyrzuty sumienia) - bo "mam lepiej, niż inni". Żyję w poczuciu, że jestem wręcz do tego zobowiązana (chociaż nigdy nie są to wielkie kwoty, wiecie, raczej 50PLN).

I oczywiście zaspokaja to tę potrzebę, że czuję się "lepiej" - sumienie, wiadomo.

Wcześniej wpacałam na chłopaka z wykopu (i oddawałam tam 1% podatku), ale nie mogę teraz tego znaleźć (Damian? Nie pamiętam imienia, pewnie musiałbym w PIT zerknąć).
  • 7
@teslamodels: dzięki :P sęk w tym, że MAM co z kasą robić. Dlatego chciałbym wiedzieć czy inni też czują ten "wewnętrzny przymus". Ale jak już odpowiadasz: jakie taki dodać? Mam wrażenie, że wszystkie mają po trzech obserwujących XD
@teslamodels: jakieś tagi, żeby mogło to dotrzeć do osób, które mogą odpowiedzieć i są zainteresowani tym tematem. Jak wpisze #pomoc to ma 28 obserwujących. Nie znam wykopu za dobrze; nie wiem jakie dobrać tagi, aby ktoś mi odpisał z sensowną odpowedzią.