Wpis z mikrobloga

Ukraińska wdzięcznosć nie jest walutą w stosunkach międzynarowdowcy, ona zresztą jak się okazuje w ogóle nie istnieje.

Polski minister spraw zagranicznych Rau przyjął w swoim domu rodzinę ukraińskiego ministra spraw zagranicznych. W hotelu Bristol polska strona zakwaterowała na swój koszt ukraińskie ministerstwo spraw zagranicznych wraz z jego urzędnikami aby mogli tam pracować. Po tym minister Kuleba powiedział, że najwięcej dla Ukraińców zrobił brytyjski minister i unikał Raua na międzynarodowych spotkaniach wymawiając się brakiem czasu.

#polska
#ukraina #polityka
oydamoydam - Ukraińska wdzięcznosć nie jest walutą w stosunkach międzynarowdowcy, ona...
  • 40
@oydamoydam Dziwne, bo cała narracja w pomaganiu Ukrainy legła w gruzach i wychodzi tak mocny temat. Za dużo czytałem książek historycznych, żeby wierzyć w przypadek.
Krótko mówiąc Ukraina przegrała na forum międzynarodowym, na poziomie miękkim.
Przegrała już na salonach oczywiście.
Wdzięczność do Polski ≠ wdzięczność do byłego rządu RP.


@Trismus: Ale to nawet nie chodzi, o rząd a o gospodarkę. Ukraina nie ma skrupułów i chciałaby wypchnąć Polskę z wielu unijnych rynków w tym przewozowego i rolnego.
@oydamoydam dobrze ich tam pod koniec podsumował. Z nimi trzeba krótko tak jak inne kraje. Albo płacicie za pomoc albo wypad w samych galotach wojować. Polacy za swoje dobre serce zostali największymi frajerami w Europie, a 1/3 naszej pomocy rozkradziona. Mam nadzieję że Polska będzie ich blokować w sprawie wejścia do UE bo pokazali, że do cywilizacji im póki co daleko.
Ale to nawet nie chodzi, o rząd a o gospodarkę. Ukraina nie ma skrupułów i chciałaby wypchnąć Polskę z wielu unijnych rynków w tym przewozowego i rolnego.


@oydamoydam: Może komuś to przechodzi przez ucho i wylatuje drugą stroną, ale żyjemy w systemie kapitalistycznym gdzie liczy się efektywność i zysk, a nie sentymenty i to czy jakiś naród jest nam wdzięczny czy nie nie ma absolutnie żadnej różnicy w nim.
Sami Ukraińcy
@BayzedMan: OK.

Dlatego ja od zawsze mówię, że Ukraińców trzeba trzymać krotko. I nie dawać im nic za frajer, bo bedą cię traktowac jak frajera.

Tylko dlaczego ty zawsze gdy tak radziłem wyzywałeś mnie od ruskich onuc, a jak robią tak samo Ukraińcy to ich usprawiedliwiasz realizmem?
to znaczy napisz mi jak wygląda modelowa wdzięczność wobec Polaków, tak żebym mógł się dostosować.


@wanghoi: 100 mld zł poproszę może być w różnych dobrach. Na początek polskie zbiory Ossolineum ze Lwowa i polskie obrazy z Lwowskiej Galerii Sztuki #!$%@? nam przez sowietów. Za to zapłacili zreszta niegdyś sami Polacy, wiec Ukraińcy swojego nie oddają.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lwowska_Galeria_Sztuki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82ad_Narodowy_im._Ossoli%C5%84skich#Druga_okupacja_sowiecka_i_podzia%C5%82_zbior%C3%B3w