Wpis z mikrobloga

W ogóle dalej nie mogę z tej informacji, że w ramach rozdziału państwa od kościoła, KO zredukuje lekcje religii z 2 do 1 płatnej z budżetu państwa xD

Jakbym głosował na platformę to bym się czuł jak ktoś mi sra do ryja, ale pewnie nie przeszkadza to najtwardszemu elektoratowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sejm #polityka #neuropa
  • 43
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: ja tylko poproszę o zwrot w PIT tej kasy, która dotychczas szła na tą lekcję religii. Nie ma usługi, spoko, pójdę "prywatnie", ale kasa wraca do mnie.
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: Musieliby się wziąć za konkordat, by mogli całkowicie usunąć religię ze szkół. Pamiętaj, że KO nie rządzi samodzielnie. Masz jeszcze bardziej konserwatywną część koalicji w postaci PSL i P2050(choć nie tak skrajną, jak w PiSie i suwpolu), nie mówiąc o tym, że Duda i tak by blokował pełną piersią inicjatywy w tym zakresie.
  • Odpowiedz
żeby zlikwidować całkiem religię trzeba zmienić konkordat, a konkordat ratyfikuje prezydent.


@galicjanin: Wiem, ale może warto jednak zacząć dyskusję od zniesienia konkordatu, a nie od najbardziej miałkiego postulatu jaki może być.

I trochę powątpiewam, że PO nawet z swoim prezydentem będzie ruszało konkordat, bo za chwilę jakieś Matczaki będą płakali nad prześladowaniem konserw.
  • Odpowiedz
I trochę powątpiewam, że PO nawet z swoim prezydentem będzie ruszało konkordat, bo za chwilę jakieś Matczaki będą płakali nad prześladowaniem konserw.


@Logika_wykopu: Trochę nie czaję, sam widzisz że mają w tej kwestii poniekąd związane rece a jednocześnie masz do nich pretensje że nic nie mogą zrobić.
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: W jaki sposób wycierają? Na liście 100 konkretów KO nie było ani postulatu wyrzucenia religii ze szkół ani zniesienia konkordatu. Było za to wykreślenie religii ze świadectw i przeniesienie jej na pierwszą lub ostatnią godzinę lekcyjną - czyli dokładnie to co zamierza wprowadzić Nowacka.
  • Odpowiedz
Jakbym głosował na platformę to bym się czuł jak ktoś mi sra do ryja, ale pewnie nie przeszkadza to najtwardszemu elektoratowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Logika_wykopu: Jakbyś miał mózg, to wiedziałbyś, że siłą nigdy nie przymusisz nikogo do wiary, ani jej go nie pozbawisz. Czarnek chciał na siłę chrystianizować i dostał odwrotny efekt.

Spokojnie, laicyzacja Polski to nie jest proces, który zostanie załatwiony w miesiąc, to powolne
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: bo im zależało na dojściu do władzy, nie na żadnym spełnianiu obietnic. Naobiecywali każdemu wszystko a de facto chodziło o kontrolę nad służbami specjalnymi i spółkami skarbu państwa.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Nieprawda. W konkordacie nie ma nic o finansowaniu ani o tym w jakim wymiarze godzin zajęcia mają się odbywać. Nie trzeba oficjalnie wyprowadzać religii ze szkół, wystarczy aby jej obecność była znikoma.
  • Odpowiedz
@Aster1981: Religia na pierwszej albo ostatniej lekcji już obowiązuje. Tylko że nie jest to realizowane ze względu na problemy z ułożeniem planów lekcji. Poza tym sprawę lekcji religii w szkole reguluje rozporządzenie ministra edukacji więc Duda nic nie może tutaj zrobić.
  • Odpowiedz