Wpis z mikrobloga

Absurd całej tej sytuacji nasuwa mi pewne pytania odnośnie tych świec. Ta grupa wyznaniowa jest tutaj mocno uprzywilejowana i właśnie dlatego zastanawiam się czy te świece są w jakiś sposób kontrolowane? Nie wiemy skąd pochodzą feralne świece… czy na przykład w ich knotach zastosowany był ołów lub też cyna w celu ich usztywnienia, a jest to na terenie UE zakazane. Oraz czy posiadaly inne wymogi i normy objęte unijną dyrektywą. A poseł Braun użył gaśnicy, która z pewnością była atestowana i posiadała legalizację oraz okresową kontrolę wykonaną przez syna koleżanki męża posłanki w trybie uczciwego xD przetargu publicznego na wykonanie przeprowadzenia uslugi okresowej kontroli urządzeń przeciwpożarowych w sejmie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że to się z pewnością nigdy nie wydarzy, ale bardzo chciałbym zobaczyć sejmową komisję w tej sprawie bo może się okazać, że poseł Braun postąpił po części dobrze gasząc szkodliwe świece… jeśli to wykazałaby stosowna ekspertyza ich składu i tak dalej. Jeśli tak by było to byłby to niezły gamechanger dla posła Brauna.
#przemyslenia #sejm #polityka #braun #konfederacja
Pobierz bartlomiej_rakowski - Absurd całej tej sytuacji nasuwa mi pewne pytania odnośnie tych...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
  • 7
się czy te świece są w jakiś sposób kontrolowane?


@bartlomiej_rakowski: odpisywać mi się nie chce na wszystko, bo i tak widzę drugi raz ten sam wpis w przeciągu 15 minut. Nie wiem czy się zorganizowaliście czy poprzedni był twój i go usunąłeś.

Jeżeli masz takie troskliwe obawy o bezpieczeństwo materiałowe świecznika, to co dopiero pomyślisz jak się dowiesz jaka jest historia krzyża w sali sejmowej. Podpowiem w skrócie że wisi tam
Jeśli tak by było to byłby to niezły gamechanger dla posła Brauna.


@bartlomiej_rakowski: Gówno a nie gamechanger, poseł nie jest od gaszenia świeczników do #!$%@? nędzy. Jak ma podejrzenie to niech sobie poinformuje Marszałka/Straż a nie #!$%@? scenki ze szpitala psychiatrycznego.
@Eremites Nawet nie widziałem, że ktoś napisał coś podobnego. To chyba dobrze, że ludzie są dociekliwi i poszukują aspektów hipotetyczno-dedukcyjnych, a nie opierają się wyłącznie na przesłankach uczuciowo-religijnych i symapatyzacji do danego ugrupowania czy ich ideologii.

A co do krzyża to tak, ale czy jest jakaś norma / dokument / akt prawny odnośnie np. warunków technicznych przedmiotów czy symboli materialnych czci / kultu religijnego lub coś w ten deseń? Deklaracja zgodności jakaś
@bartlomiej_rakowski: To też efekt innych ludzi, których warto słuchać w tym szumie i szambie informacyjnym. Zamiast pisać na podstawie swoich własnych subiektywnych i słabo związanych z rzeczywistością przekonań, warto zadawać sensowne i logiczne pytania i szukać informacji, faktów historycznych, czy naukowych itp.

Oczywiście ważne też jest trzymanie własnych przekonań subiektywnych, czyli m in religii i filozofii, w ryzach. Bo inaczej kończy się to tak jak wybryk Brauna, on ma swoją argumentację
@Eremites Myślę, że cały ten happening balansuje na granicy wolności czynów, wolności sumienia i wolności słowa. Jakoś nie do końca czuję powagę tej sytuacji, nikt nie uwzględnia tego, że również i jego przekonania mogły zostać urażone… no chyba, że to była agenturalna ustawka xD No i nie uwierzę w to, że wśród nas nie ma żadnego antysemity ( ͡° ͜ʖ ͡°) Równe dobrze schemat tego wydarzenia można porównać