Wpis z mikrobloga

  • 0
@Plotkova99: powinno - tak, ale jak napisali klasycy, to niemożliwe. Państwowe instytucje nie mogą być neutralne światopoglądowo. Albo będą wyznawały twoje wartości, albo wartości przeciwinka, albo zostaną zlikwidowane.

Jako libertarianin jestem przede wszystkim i w pierwszej kolejności za ich likwidacją.

Jako katolik jestem za szerzeniem jedynej właściwej wiary w Boga, jeśli powyższe nie jest możliwe, bo moi wrogowie tej wiary nienawidzą.
  • Odpowiedz
powinno - tak, ale jak napisali klasycy, to niemożliwe

Bzdura, jest to możliwe.

Jako katolik jestem za szerzeniem jedynej właściwej wiary w Boga, jeśli powyższe nie jest możliwe, bo moi wrogowie tej wiary nienawidzą.

Z czego wnioskujesz, że Twoja wiara jest właściwa? Dlaczego nie jest właściwa wiara w Allaha, Jehowę? Masz na to jakiekolwiek dowody? Uprzedzam odpowiedź - nie masz. Więc nie rozumiem dlaczego chcesz, by w instytucji państwowej promować jedną z
  • Odpowiedz
  • 0
Bzdura, jest to możliwe.


@Plotkova99: wszystkie przykłady historyczne temu przeczą. Za drugą część - obrzydliwy, redditowy ateizm, blokuję. Wiara nie opiera się na dowodach czy empiryzmie, nie ma z nimi nic wspólnego. Słuszność wiary katolickiej w jedynego Boga jest samoświadcząca o sobie.
  • Odpowiedz