Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenie w multiplatformach na ps5 a series X? Jestem aktualnie w posiadaniu ps5 i series S do tego 55’ Oled od LG. Do tej pory na xboxie używałem tylko game passa ale ”odkryłem”, że podróże po cyfrę do Argentyny wychodzą dużo korzystniej niż kupno i sprzedaż płyt na ps5 (a i roboty mniej z przesyłkami). Ogrywam aktualnie nowego Alana Wake’a no i kurczę widać dość mocno, że rozdziałka to bliżej ps4 niż series X. Jest sens myśleć o upgradzie do series X? Czy lepiej zostać przy S’ce bo skos jakościowy nie będzie aż tak warty? Dzięki z góry za podpowiedzi! #xbox #ps5 #konsole
  • 11
rozdziałka to bliżej ps4 niż series X.


@incvrnation: Wszak to konsola za 900zł, więc trudno oczekiwać, tak z logicznego punktu widzenia, że producent zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie za połowę ceny. Series S to takie PS4 Pro, może ciut lepiej w niektórych tytułach.

Jest sens myśleć o upgradzie do series X? Czy lepiej zostać przy S’ce bo skos jakościowy nie będzie aż tak warty?


@incvrnation: Przesiadłem się po 2 latach
@Zielony34: Ja to moją kupiłem nawet za 800 hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lubię grać w zakresie 40-60fpsow. Mój telewizor robi jakąś magię i dość ładnie "wygładza" obraz,  że mimo 30 fpsow tak nie szarpie ale niestety mój salon nie jest jakiś ogromny i w odległości w której siedzę od TV (+- 3,5m) to rozdziałka pali po oczach.
@incvrnation Ja mam 43' i więcej jak 55 raczej nie planuje, bo również mam niską odległość od tv. Jednak przesiadka na Series X jeśli tylko dysponujesz takimi funduszami, jest jak najbardziej sensowna. Ja dorwałem za 1864zl bo dwie raty gratis, ale za 1899 powinieneś dostać bez problemu.
@incvrnation: Mam LG 65" OLED, XSX, PS5 i Switcha. Nie wiem jak wyglądają gierki na eSce, ale siłą rzeczy musi być gorzej, skoro jest o tyle mniej wydajna. Zależy na czym Ci zależy, pewnie widziałeś, że np. Alan Wake 2 z Egiptu można było ogarnąć za 80 zł na Xboksa. Najtańsze zagranie w tę grę na PS5 to około 250 zł, chyba że odstawisz jakieś sztuczki z tureckim PS Store, ale
@Smartek: Do tej pory kupowałem płytkę, przechodziłem i sprzedawałem. Po kalkulacji wycieczki do Egiptu/Argentyny czy innej Nigerii finansowo są dużo bardziej korzystne i nie tracę czasu na resell. Jak do tej pory PSowe exy które zrobiły efekt wow policzę na jednej ręce więc chyba rzeczywiście spojrzę w stronę series X’a. Trochę nie chce mi się bujać i średnio wierze, ze sprzedam series S no ale zobaczymy :D
@incvrnation: Oczywiście, że sprzedasz, wszystko kwestia ceny. Jeżeli takie same chodzą po np. 800 zł to dasz 700 zł i zaraz pójdzie bez większego pieprzenia się z tym. Co do exów SONY, ja próbowałem większość gier od nich i pokochałem tylko dwie (Spider-Man 2 i Ghost of Tsushima).
@Smartek: W zasadzie planowałem wystawić ją po świętach na OLX za 650 może 700. Tak wyszło, że odwiedzaliśmy akurat z różową przyjaciół na weekend i kumpel stwierdził "biere". No i poszła za 600. Nie grzeje mnie natychmiastowy zakup Series X więc planuje najbliższe dni polować na okazje.
@Smartek: Kupiłem finalnie w sumie przez przypadek. Wstąpiłem do Media expert w galerii. Akurat mieli lekką przecenę na 1899. Stwierdziłem, że spoko bez kombinowania z giftami i cłem i wziąłem. Także temat do zamknięcia zakup zakończony sukcesem :D