Wpis z mikrobloga

Jaka stawka ryczałtu? Czy mógłby ktoś podpowiedzieć? Świadczę usługi grafiki komputerowej, montażu filmów oraz prowadzenia social mediów dla dwóch zaprzyjaźnionych firm na JDG. Zajmuje się również koncepcjami/wizualizacjami graficznymi w Adobe XD dla stron internetowych dla obu firm, w jednej dla sklepu B2C, w drugiej dla systemu B2B. Obecnie jestem na Skali podatkowej, ale wraz ze wzrostem dochodu staje się to dla mnie nieopłacalne (próg). Szukam formy opodatkowania na przyszły rok, praktycznie nie mam kosztów. Myślę nad ryczałtem, ale jak to ugryźć by płacić jak najmniejszą % formę ryczałtu.. Jest szansa na 8,5% lub 12%?

Moje główne PKD to 73.11.Z - Działalność agencji reklamowych.

#polskilad #ryczalt #grafika #jdg #dzialalnoscgospodarcza #grafikakomputerowa #podatki #podatekdochodowy
  • 4
  • 0
@Turbojurek: A jeśli dajmy na to, świadczyłbym w przyszłym roku usługi dla obu firm tylko i wyłącznie z zakresu projektowania graficznego interfejsów sklepu B2C oraz systemu B2B? Mogę zmienić "stanowisko"/"zakres obowiązków" w obu firmach.
  • 0
@seb-zie: Korzystam również z PKD "59.12.Z - Działalność postprodukcyjna związana z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi" - tutaj łapałbym się pod 8,5%?