Wpis z mikrobloga

3318 - 2 = 3316

Jacek Dukaj

"W kraju niewiernych"

Fantastyka

Jak to Dukaj, kawał dobrych opowiadań. Nie do końca przypadło mi do gustu pierwsze "Ruch Generała", ale reszta nadrobiła chociażby klimatem w Iacte czy też Katedrze. Aczkolwiek poczułem pewien niedosyt, po całkowitym rozłożeniu na łopatki po przeczytaniu Lodu, tutaj takiego uczucia zachwytu nie miałem. Tak odrobinę widać, że są to już opowiadania pochodzące bardziej z początków twóczości. Niemniej jednak 8/10, dobra lektura.

Douglas Adams

"Cześć, i dzięki za ryby"

Fantastyka, satyra

No i coś na rozluźnienie. Wcześniejsze części "Autostopem przez galaktykę" czytałem już parę lat temu, ale ta część poszła równie gładko i miło jak poprzednie. Trochę szkoda, że książka skupia się na Arturze Dencie, a reszta znanych postaci pojawia się co najwyżej epizodycznie, nadal jednak spotykamy się z absurdalnym angielskim humorem.


#bookmeter
  • 3
  • Odpowiedz
@Vender: No serio, przebrnąłem większość tego opowiadania w bólach, dopiero końcowe podsumowanie i rozwinięcie akcji było dla mnie czymś na poziomie. Może to też kwestia tego, że byłem świeżo po przeczytaniu Ślepowidzenia i przeskoczenie z twardego S-F do mocno magicznego świata fantasy było pewną przeszkodą.
  • Odpowiedz
@ArturVonFornal: Nie no, jak czytałem recenzje to większość narzekała właśnie na to opowiadania, jak dla mnie to obok Irrehaare moje ulubione opowiadania Dukaja. Za to z tego zbioru zdzierżyć nie umiałem IACTE do tego stopnia, ze po dziś dzień ono akurat jest nie przeczytane.
  • Odpowiedz