Wpis z mikrobloga

@asyla: To zależy. Jaki rocznik tego wtórnego? Znając specyfike konurbacji śląskiej i to że połowa bloków z lat 70 tych w Bytomiu, czy Zabrzu się sypie ja bym chyba stawiał na deweloperkę. Zwykle jak cena za wtórne jest odpowiednio niższa a jakość w porządku i znasz okolice to wtórne może być dobrą opcją. Ale bez punktu odniesienia to można tylko gdybać
  • Odpowiedz
@asyla: jak widzę takie pytanie to serio sie zastanawiam nad IQ pytającego.
To tak jakby zapytać:
Jakie mam auto kupić?
Gdzie mam lecieć na wakacje?

Zero szczegółów, zero potrzeb, zero budżetu.
  • Odpowiedz
Można by zapytać, na co zwrócić uwagę w mieszkaniu gdy się je kupuje.

Jeśli chodzi o rynek wtórny w #gliwice to będzie pełno mieszkań w kamienicach i wspólnotach mieszkaniowych. Tutaj pierwsze co to bym prosił o kontakt do zarządcy i rozmowę o kondycji finansowej Wspólnoty lub coś takiego na piśmie tzn jakim funduszem remontowym dysponuje wspólnota i jaka jest jej wysokość zobowiązań. Niestety wiele kamienic ma setki tysięcy długu pobrane na remonty
  • Odpowiedz
@asyla: @asyla: Wykończenie jest tańsze niż remont (jeśli jest to faktycznie generalny remont) w nowym bloku jest niższy czynsz poza tym warto popatrzeć na lokalizacje i okolice, np czy nowy blok jest pierwszym na dużym osiedlu i przez kolejne lata będzie to ciągły płac budowy

Zerknij sobie na lokalizacje, jakie Ci odpowiadają. Wiele mieszkań jest na sprzedaż obecnie tutaj https://glivia.pl/
  • Odpowiedz