Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #informatyka

Mireczki szukam dla matki komputera do przeglądania internetu, yt, wiejskie życie na FB
Wstępnie mój wybór padł na coś w tym rodzaju https://amso.pl/product-pol-247569-Lenovo-ThinkCentre-M920s-SFF-i7-8700-6x3-2GHz-16GB-240GB-SSD-Windows-10-Home.html ale zastanawiam się czy nie dać drugiego życia temu komputerowi a jest to
- Procesor pentium i3 -3210
-Płyta główna Asrock H61M-VG3
-Ram to jakiś Kingston 2x 3gb
-Zasilacz Modecom 300w ( tak wiem nie mniej jednak śmigał ponad 10 lat bez niczego)
wiem że modernizowanie takich gruzów mija się z celem ale finanse inflacja wiecie o co chodzi na oko wsadzenie w ten sprzęt koło pięciu stówek powinno w jakimś stopniu go wzmocnić i odświeżyć a chciałbym mu zmienić procesor zasilacz na pewno wrzucić jakiś SSD no i powiedzmy dodać ramu komputer w sumie jeszcze jakoś chodzi ale dziś po wczorajszym sprzątaniu prawdopodobnie uszkodził się dysk bo od rana świruje jakiś blue odpały tak więc czeka mnie zmiana dysku i stawianie systemu na próbę 10tki choć nie wiem czy ten komp uciągnie ten system

Ważne dla mnie żeby nie bawić się w karty graficzne układ musi być zintegrowany
  • 9
@gomjeden: wezmę pod uwagę ważne jest żeby ta gra z FB śmigała nasrane jest tak grafiki że ludziom i na stosunkowo dobrych laptopach to wcale nie chodzi @avoner tak więc nawiązując do powyższego mobile sprzęty odpadają zresztą szkoda mi monitora bo co z nim zrobię
@0caffe: z linuxem jest taki problem że ja ten komputer w jakis sposób serwisuję a że nie jestem w te sprawy jakoś ogarnięty i byle problem jak dzisiejszy dysk przyprawia mnie o turbo #!$%@? i migrenę a nie ogarniam nic poza windowsem na samo postawienie windowsa muszę się mentalnie ze dwa trzy dni przygotować kupić 0,7 whisky i wiadro ketonalu na ból głowy
  • 0
@Wilson_ no właśnie nie mam pojęcia kto i czemu poleca te szroty...?

Wiem natomiast, że laptopy polesingowe czasem warto, bo kosztem duuużo gorszej wydajności niż współczesny sprzęt możesz zyskać dobrej jakości obudowę, ekran itp.

Może jeszcze jakieś uzasadnienie było w pandemii, jak ceny kart graficznych szalały

No ale teraz w stacjonarkach? Szaleństwo.
#majk3lskladapcty