Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, chce doprowadzić nowe zasilanie z rozdzielni do zasilania przychodzące do mieszkania z klatki. Wszystko git, rcd, nadpradowe podpięte, ale zonk. Do starych bezpieczników nie ma gdzie wpiąć neutralnego... Czy ja coś źle kombinuje?
Wlz z klatki 5x6mm jest wypuszczony ale będą go podpinać dopiero za kilka tygodni, to rozwiązanie tymczasowe
#elektryka
#remontujzwykopem
  • 8
@G06DbT: już ogarnięte, po prostu instalacja tn-c. Neutralny sam w sobie nie istnieje
A nowa instalacja już mi telefon ładuje.
Tak wiem, jeden rcd masakra ale "nie jestem architektę. każą kłaść płytki kładę, nie każą nie kładę"
Paciolibre - @G06DbT: już ogarnięte, po prostu instalacja tn-c. Neutralny sam w sobie...

źródło: 1000011288

Pobierz
@wypokowy_expert: inwestorka ma wypuszczone przewody "na przyszłość". Za jakiś czas wystąpi o przyłączenie instalacji 3fazowej do mieszkania. (5x6mm wypuszczony z rozdzielni) Na chwilę obecną jest instalacja pod płytę 3fazową. Doradziłem kupic plyte 1fazową a w przyszłości wymieni. Taki ma pomysł
@Paciolibre: i tak całą skrzynkę trzeba będzie przerabiać i tak. Te 3 fazy trzeba pod jeden bezpiecznik dać. (Tak wiem że więcej niż 2 kable się nie powinno). Inaczej przydzie jakiś dobromir zobaczy 3 druty, podłączy płytę jak w instrucji ustawi limit na 7.2kW a potem do elektryka będzie miała wąty czemu kable popaliło.