Wpis z mikrobloga

@eRqq: 144 w tempomat i jest spokojnie i przyjemnie.

Najgorsze jest to, ze jak sobie zostawie 150-200 m odstępu, to wyskakują jadący za tirem 90 km/h na lewy. I całą przyjemność rozwalają.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mccloud powracający temat jazdy na zderzaku, piękna polska kultura. (nie jedziesz 5m od auta znaczy można się wciskać)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kamokamo a czy wyprzedzania nie masz mniej więcej tyle samo co przy 150? Duża większość przypadków wyprzedzania to wyprzedzanie tirów(z mojej obserwacji) ,które przecież i tak jadą mniej niż Ty nawet jeśli jedziesz 120.
  • Odpowiedz
@eRqq: Ja mam jedną zasadę: jak na prawym pasie jadą 2 samochody przy sobie (jeden za drugim lub większa kolumna) to prawdopodobnie ten z tyłu zechce wyprzedzać i wtedy się nie #!$%@? bo:
- może nie zdążyć cię zauważyć
- może w ogóle nie spojrzy w lusterka
- spojrzy ale stwierdza że i tak się wepchnie
Dlatego takich wyprzedza się powoli. To często skutkuje tym że typ słusznie stwierdza że
  • Odpowiedz
@eRqq: Ostatnio to ja już rozumiem gości, którzy się wcisną i "gaz do dechy". No ale większość to zjedzie w lewo i gaz - i 30s później mają 130km/h z początkowych 90km/h. Ale dobra... człowiek uczy się przewidywać. To bardzo dobra lekcja.
  • Odpowiedz
@eRqq bez sensu ankieta, w której pierwsza opcja to jest "więcej niż 140" a ostatnia "mniej niż 170" . A reszta między nimi. Nie w tę stronę znaki dałeś.
  • Odpowiedz