Wpis z mikrobloga

Siema Mircy, w jakim tempie pompa mi nagrzeje chałpe? Dopiero zaczalem grzac, budynek nowowybudowany, mury zimne itd. Nic nie bylo grzane, woda w rurach dopiero napuszczona czyli troche mroźna xD ile tak de facto potrzebuje "rozbiegu" zeby to jakos wygladalo? Temperatury u mnie okolo 0 / -1 w dzien, w nocy -3,-4. #budujzwykopem
  • 5
@lewyx: To zależy jaka pompa, jaka temperatura, jaka metoda Grzenia xd Kaloryferki pewnie ze 2h nagrzeją pomieszczenia a mury za kilka, podłogówka na 35stopniach wstępnie pewnie ze 3-5 dni, zależy ile masy do nagrzania?
@lewyx: Ciężko stwierdzić, dużo czynników i mówisz tu tylko o temperaturze powietrza czy również wygrzaniu domu? Jak samo powietrze to na pompie i podłogówce na 35 stopni to do 20 stopni pewnie ze 3-4 dni, ale same ściany no to już będzie pewnie z tydzień - dwa.

Czynniki to:
1. Wielkość budynku
2. temperatura na zewnątrz
3. jakość ocieplenia
4. moc ogrzewania
5. czy grzejesz podłogówką czy grzejnikami
6. jak wysoką
@lewyx kilka dni i będzie cieplutko, wygrzewanie ścian to proces który będzie trwał z pół roku ale odczuwalne ciepło to kwestia dni, u mnie po 3 dniach było już ciepło w tez ogrzewalem w grudniu
@lewyx: rób rozruch powoli - grzej jak najmniejsza ilosc wody na początku, żeby zminimalizować użycie grzałek. Jeśli podłogówka, to otwórz tylko jedną pętlę i ją nagrzej, a potem stopniowo otwieraj kolejne. U mnie jak jest za niska temperatura powrotu odpala się grzałka i licznik zasuwa jal szalony.