Wpis z mikrobloga

Siema!
Znajomy ma gabinet dentystyczny i czasami pomagam mu z komputerami, ale napotkałem problem który mnie przerósł i nie wiem jak go rozwiązać.
W gabinecie zamontowano nowy fotel z monitorem, monitor najzwyklejszy chyba AOC, ma port HDMI, znajomy chciałby, aby zdjęcia rentgenowskie z komputera, mogły być wyświetlane na tym monitorze. Niestety, nie ma możliwości połaczenia się kablem z fotela bezpośrednio do komputera, bo fotel jest na środku gabinetu a nikt wcześniej nie przewidział żadnych koryt pod połączenie z komputerem.

Myślicie, że taki adapter się nada, żeby przesłać obraz z komputera na ten monitor?
https://sklepwideo.pl/transmiter-hdmi-amb50-zestaw-p-8295.html

Zakładam, że po podłączeniu monitor skonfiguruję jako duplikat ekranu, no i na obu monitorach będzie widoczne to samo, wiem... mało to profesjonalne, ale nie mam pojęcia jak inaczej to obejść.
Odległość unitu od komputera to tak naprawdę 3m maksymalnie, więc zasięg nie będzie problemem, o opóźnienia też się nie martwię, bo to tylko do wyświetlania statycznych zdjęć.

#it #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@wacek_1984: Kurde, wielkie dzieki za wszystkie podpowiedzi :D Miracast brzmi super i o nim jako pierwszym pomyślałem, ale bałem się o to, czy to będzie w ogole stabilne i nie będzie rozłaczało. Jak byś go jeszcze tylko dopytał, jakie urządzenie pod miracasta najlepiej kupić? Nie wiem czy te Amazon Fire Sticki czy Chromecasty mają to out-of-the-box czy trzeba pod to jakieś aplikacje?
  • Odpowiedz