Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić, jaki związek ma Siemens z nową ustawą o wiatrakach? Z tego co się orientuję to ustawa luzowała wymagania dla stawiania elektrowni wiatrowych, ale jak to się ma do "Lex Siemens"?
Czy związek po prostu wygląda tak - Siemens to Niemcy -> Tuk wygrał wybory -> fur Deutchland -> Tusk chce wysiedlać Polaków pod budowę Niemieckich wiatraków?

#sejm #polityka #wiatraki
  • 11
@Shuwaks kto Ty jesteś że takie rzeczy wypisujesz? Siemens jest znaczącym producentem dostarczającym, w tym wypadku, prądnice do wiatraków. Pracowałem w jednej z fabryk wież do farm wiatrowych. Cały osprzęt, kable, czujniki, skrzynki dostarczał właśnie SIEMENS. Jeśli PO che puścić jakiś projekt prawa liberalizującego stawianie wiatraków to jest to bardzo na rękę siemensowi.
@Shuwaks: jak już miałbym szukać jakiejś konkretnej afery to w tym zabiegu, że Siemens bankrutuje, następnie dostaje pomoc publiczną (co w przypadku Niemiec jakoś zawsze UE uznaje za zgodne z prawem), polski nowy rząd szykuje projekt o zamrażaniu cen energii wrzucając w to nowe regulacje dotyczące budowy wiatraków, UE odblokowuje nam 5 mld z KPO na te wiatraki, Siemens dostaje z tych 5 mld pewnie zdecydowaną większość. Jesli to prawda, że
@jarezz: No dobra, ale ominął Cie news z przed dwóch dni. Mianowicie Siemens ma duże kłopoty finansowe, bo jego turbiny są wadliwe, a sami inżynierowie tego producenta nie przewidzieli tych wad. Psują się przed upływem gwarancji aproducent nie wie dlaczego.

I tutaj wjeżdza cały na biało jakiś lobbysta, nimiecki pachołek, ktory stworzył taki projekt ustawy, aby Siemens mógł sprzedawać swoje wadliwe turbiny w Polsce. Jeszcze tworząc przepisy w taki sposób, że
@kjungst bardziej Gamesa niż Siemens i to że mają kłopoty, to żaden news bo kilka tygodni temu rząd RFN zapowiedział im pomoc w wysokości kilku mld EUR.
Producent wie dlaczego, nawet CEO SGRE przyznał, że wadliwe są komponenty z fabryk Gamesy w Hiszpanii, bo mają tam problem z kulturą pracy i jakością - chodzi o ro, że pracownik, który zgłasza braki jest uznany za konfidenta.

Co do wywlaszczen to protestowała to strona
@kjungst no ale ja przecież napisałem, że CEO SGRE mówił o problemach z jakością w zakładach Gamesy i pomocy ze strony rządu RFN.

Gamesa jest częścią Siemens Gamesa Renewables, które należy do Siemens Energy.

Nie do końca rozumiem po co mi ten link wkleiłeś.