Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

Szukam lustrzanki w budżecie +/- 500€ (#holandia here), do użytku okazjonalnego. Wakacje, wypady, imprezy okolicznościowe itd. Jestem totalnie zielony, można prosić o pomoc w wyborze sprzętu?
#fotografia
  • 8
  • Odpowiedz
@migdas mam Fuji xt20 i jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o zdjęcia. Jak zależy Ci na filmach, to tylko Sony. Jak głównie zdjęcia to wg mnie albo Fuji (moja preferencja) albo sony
  • Odpowiedz
Wakacje, wypady, imprezy okolicznościowe itd


@migdas: masz chęć i motywację, żeby nauczyć się fotografii, obróbki etc.? Bo jak chcesz tylko pstrykać pamiątki, to wystarczy telefon, ewentualnie jakiś kompakt typu Sony RX100, żeby mieć trochę lepszą optykę.
  • Odpowiedz
@migdas: Zależy. Chcesz się bawić fotografią? W sensie nauczyć co do czego z przesłoną czasem etc. Obróbki też chociaż niekoniecznie, zawsze możesz używać symulacji wywołania w aparacie. Jeżeli tak, to Pentax K-70, za 500 Euro powinieneś znaleźć w idealnym stanie z obiektywem.

Jeżeli nie i chcesz mieć coś do focenia to... flagowa komórka? Zwłaszcza jeżeli będziesz oglądał/pokazywał zdjęcia tylko na ekranie. Ewentualnie poszukaj kompaktu w stylu Ricoh GR III, a jak
  • Odpowiedz