Wpis z mikrobloga

#photoshop #dtp #lightroom

Mireczki mam taką zagwozdkę. Mam dużą grafikę około 4x2 metry. Muszę to dzielić na 108 części. Każda część jest drukowana na arkuszach SRA3. Te 108 części ma konkretną nazwę, która musi się znaleźć na takim arkuszu dla ułatwienia w dalszym procesie produkcji.

Jak dzielę tą grafikę to nazywam odpowiednio pliki.

Moje pytanie jak dodać do takiego arkusza już pod druk nazwę pliku aby nie robić tego ręcznie?

W bridgu mogę wygenerować wielostronicowego pdfa i tam jest opcja by dodać nazwę pliku ale przez to zjada mi część grafiki na co nie mogę sobie pozwolić. W lightroomie też tak jest.
  • 13
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier: jest taki automat w PS i Ai, cięcie na plasterki, używa się go raczej do weba (żeby pociąć layout strony), choć z grafikami niemieckimi dużymi do druku spotkałam się, że były pocięte, ale w illustratorze. To drukarnia sobie tak zażyczyła?
  • Odpowiedz
jeśli masz już podzielone i ponazywane pliki, to:

1. wciągnij je do indesigna w jeden dokument, który będzie miał 108 stron

2. stwórz nową warstwę, powyżej grafiki

3.
  • Odpowiedz
@kahor: pojęcia nie mam, ale ja bym to tak zrobił. W tym przypadku ciężko mówić o normalnej praktyce bo jak sama wspomniałaś, znacznie lepiej wydrukować to w drukarni wielkoformatowej zamiast bawić się w dzielenie ;)
  • Odpowiedz